Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Miskant chiński Boucle PBR
Miskant chiński Boucle PBRMiskant chiński Boucle PBRMiskant chiński Boucle PBRMiskant chiński Boucle PBRMiskant chiński Boucle PBRMiskant chiński Boucle PBRMiskant chiński Boucle PBRMiskant chiński Boucle PBRMiskant chiński Boucle PBR

Miskant chiński Boucle PBR

Miscanthus sinensis 'Boucle' PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 29,00 zł

  • Netto: 26,85 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 29 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
20-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AMiscanthus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Miskant chiński Boucle PBR
wygląd sadzonek w grudniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nowość!

Nowa polska odmiana miskanta chińskiego, wprowadzona do sprzedaży w 2019 roku. Jest to wieloletnia trawa ozdobna, tworząca zwarte kępy o wyprostowanych pędach, rozszerzających się na górze. Dorasta do 80 cm wysokości, a podczas kwitnienia do 1,1 m. Liście zielone, długie, zwężające się, z wyraźnym białym nerwem biegnącym pośrodku. Jesienią zmieniają barwę na złocisto-pomarańczową, na zimę zasychają. Cechą wyróżniającą tego miskanta od innych są wyjątkowe, niezwykle atrakcyjne kwiatostany w kolorze purpurowym. Kwitnienie zaczyna się w sierpniu, pod koniec lata. Kwiatostany w początkowej fazie rozwoju są purpurowo-bordowe, grube i mięsiste, mocno pokarbowane i purpurowo-bordowe. W miarę rozwoju pierzaste pióropusze stopniowo stają się srebrzyste i są jednymi z najbardziej zdumiewających na rynku. Odmiana ze względu na swoje kompaktowe wymiary świetnie nadaje się do małych ogrodów przydomowych oraz do uprawy w donicy. Świetnie wygląda posadzona na rabatach, skalniakach, w grupach lub pojedynczo. Kwiatostany po ścięciu można wykorzystywać do suchych bukietów. Gęstość sadzenia: 3-4 szt./m2 lub w rozstawie 0,8 m.

Miskant preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Odporny na mróz, wytrzymuje spadki temperatur do -23 °C. Na zimę zaleca się związanie wszystkich liści. Młode sadzonki warto dodatkowo zabezpieczyć na zimę agrowłókniną. Wiosną trawę nisko ścinamy.

Skrót PBR (ang. Plant Breeders’ Rights) przy nazwie odmiany oznacza, że jest to odmiana licencjonowana, chroniona wspólnotowym wyłącznym prawem we wszystkich państwach UE.

Nazwa łacińskaMiscanthus sinensis 'Boucle' PBR
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość0,8 m (1,1 m podczas kwitnienia)
Docelowa szerokość0,8 m
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone (jesienią żółto-pomarańczowe)
Barwa kwiatówpurpurowe, bordowe
Kwitnieniewrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-23 °C
Gęstość sadzenia3-4 szt./m2 lub w rozstawie 80 cm
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, rabaty, skalniaki, zieleń miejska, w pobliżu zbiorników wodnych, nasadzenia grupowe, uprawa w donicy na balkonie lub tarasie, suche bukiety

Napisz opinię