Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Jodła górska Compacta XXL 220cm
  • Jodła górska Compacta XXL 220cm
  • Jodła górska Compacta XXL 220cm
  • Jodła górska Compacta XXL 220cm
  • Jodła górska Compacta XXL 220cm
  • Jodła górska Compacta XXL 220cm

Jodła górska Compacta XXL 220cm

Abies lasiocarpa 'Compacta'

  • 1 700,00 zł

  • Netto: 1 574,07 zł


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ważne informacje:

Oferta dotyczy dużego egzemplarza, przedstawionego na zdjęciu. Podana wysokość to wysokość samej rośliny, bez balotu. Roślina rosnąca w gruncie, wykopywana i balotowana po złożeniu zamówienia. Dostawa roślin z gruntu jest prowadzona wiosną i jesienią - w okresie wiosennym od 1 marca do 30 maja. W okresie jesiennym od 1 października do 30 listopada. Podane terminy mogą ulec przesunięciu w zależności od warunków pogodowych. Prezentowany egzemplarz można odebrać osobiście lub zlecić nam dostawę - dostarczamy na terenie całej Polski, koszt dostawy uzależniony od odległości, wycenę transportu przedstawiamy indywidualnie.

Efektowna, karłowa odmiana jodły o pokroju gęstego stożka. Po 10 latach osiąga 3 m wysokości. Pędy sztywne, krótkie. Igły krótkie, koloru srebrzystoniebieskiego, niekłujące. Jodła górska 'Compacta' z daleka może przypominać świerka srebrnego. Jest to jedna z najpiękniejszych karłowych odmian jodły górskiej. Nadaje się do małych ogrodów, parków i nad zbiorniki wodne. Najlepiej sprawdzi się jako soliter obsadzony niższymi krzewami, krzewinkami, bylinami, lub trawami. 

Dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych (ewentualnie półcienistych), preferuje ziemię żyzną, próchniczną, umiarkowanie wilgotną, o odczynie lekko kwaśnym. Nie wymaga cięcia.

 

Nazwa łacińskaAbies lasiocarpa 'Compacta'
Pokrójszerokostożkowy
Docelowa wysokośćod 2 do 3 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełszare, niebieskawe, srebrzyste
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, wilgotna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, w grupach, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię

Produkty powiązane