Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Jałowiec chiński Blue Alps FORMOWANY XXL (nr 28)
  • Jałowiec chiński Blue Alps FORMOWANY XXL (nr 28)
  • Jałowiec chiński Blue Alps FORMOWANY XXL (nr 28)
  • Jałowiec chiński Blue Alps FORMOWANY XXL (nr 28)
  • Jałowiec chiński Blue Alps FORMOWANY XXL (nr 28)

Jałowiec chiński Blue Alps FORMOWANY XXL (nr 28)

Juniperus chinensis 'Blue Alps'

  • Dostępność: niedostępny
  • 1 200,00 zł

  • Netto: 1 111,11 zł

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
10 lat
Pojemnik
balot w jucie
Wysokość
220 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AJuniperus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Jałowiec chiński Blue Alps FORMOWANY XXL (nr 28)
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ważne informacje:

Oferta dotyczy dużego, formowanego egzemplarza, przedstawionego na zdjęciu. Podana wysokość to wysokość samej rośliny, bez balotu. Roślina rosnąca w gruncie, wykopywana i balotowana po złożeniu zamówienia. Dostawa roślin z gruntu jest prowadzona wiosną i jesienią - w okresie wiosennym od 1 marca do 30 maja. W okresie jesiennym od 1 października do 30 listopada. Podane terminy mogą ulec przesunięciu w zależności od warunków pogodowych. Prezentowany egzemplarz można odebrać osobiście lub zlecić nam dostawę - dostarczamy na terenie całej Polski, koszt dostawy uzależniony od odległości, wycenę transportu przedstawiamy indywidualnie.

Zimozielony, łatwy w uprawie krzew o krzaczastym pokroju i wzniesionych pędach. W wieku 10 lat osiąga około 2 m wysokości. Igły srebrzysto-niebieskie, kłujące, pokryte woskowym nalotem. Pędy w młodym wieku mają kolor żółty, pędy starsze, zdrewniałe przybierają barwę brązowo-czerwoną. Jałowiec odporny na mróz, o niskich wymaganiach glebowych. Rośnie praktycznie na każdej ogrodowej glebie. Preferuje stanowisko słoneczne. Odmiana polecana do sadzenia jako soliter w eksponowanym miejscu. Świetnie nadaje się do cięcia i formowania, Przy odpowiednim kształtowaniu pędów można osiągnąć bardzo ciekawe drzewko w stylu BONSAI lub NIWAKI.

Nazwa łacińskaJuniperus chinensis 'Blue Alps'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćod 2 do 3 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełniebieskawe, szare, srebrzyste
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże piaszczyste, przeciętne ogrodowe, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćzimozielony
Zastosowanieogrody domowe, parki, nasadzenia grupowe, rośliny formowane

Napisz opinię