Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Świerk pospolity Aurea Magnifica XXL 300 cm
Świerk pospolity Aurea Magnifica XXL 300 cmŚwierk pospolity Aurea Magnifica XXL 300 cmŚwierk pospolity Aurea Magnifica XXL 300 cmŚwierk pospolity Aurea Magnifica XXL 300 cm

Świerk pospolity Aurea Magnifica XXL 300 cm

Picea abies 'Aurea Magnifica'

  • Dostępność: niedostępny
  • 1 800,00 zł

  • Netto: 1 666,67 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 1574 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
8 lat
Pojemnik
balot w jucie
Wysokość
300 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APicea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Świerk pospolity Aurea Magnifica XXL 300 cm
wygląd sadzonek w marcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ważne informacje:

Oferta dotyczy dużego egzemplarza, przedstawionego na zdjęciu. Podana wysokość to wysokość samej rośliny, bez balotu. Roślina rosnąca w gruncie, wykopywana i balotowana po złożeniu zamówienia. Istnieje możliwość dostawy naszym transportem + posadzenia rośliny, koszt zależny od miejsca dostawy - w celu wyceny prosimy o kontakt.

Jedna z najlepszych odmian żółtego świerka, o intensywnej żółtej barwie. Rośnie jako drzewo o szerokostożkowym, regularnym pokroju i gęsto ułożonych pędach, osiąga ok. 4 m wysokości. Wzrost początkowo powolny, później przyrasta rocznie ok. 0,5 m. Igły kłujące i błyszczące, o długości 2-3 cm, młode przyrosty jasnożółte, latem jasnozielone, jesienią po pierwszych przymrozkach znowu przebarwiają się na piękny, żółty kolor. Świerk ma zatem 2 różne oblicza - wiosną, późną jesienią i zimą jest żółty, a latem jasnozielony. Igły mają lepsze wybarwienie na stanowisku słonecznym.

Świerk nie ma dużych wymagań uprawowych. Rośnie dobrze na większości gleb ogrodowych, preferuje te lekko kwaśne, próchniczne i umiarkowanie wilgotne. Stanowisko słoneczne, aczkolwiek może rosną również w lekko zacienionym. Świetnie sprawdzi się posadzony jako soliter w eksponowanym miejscu, w dużym ogrodzie lub w parku.

Nazwa łacińskaPicea abies 'Aurea Magnifica'
Pokrójszerokostożkowy
Docelowa wysokość4-5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełżółte, latem jasnozielone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna, gleba przeciętna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-34 ºC
Zimozielonośćtak
Zastosowanieduże ogrody i parki, soliter

Napisz opinię