Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Daglezja zielona Bila Lhota XXL 150cm
Daglezja zielona Bila Lhota XXL 150cmDaglezja zielona Bila Lhota XXL 150cmDaglezja zielona Bila Lhota XXL 150cmDaglezja zielona Bila Lhota XXL 150cm

Daglezja zielona Bila Lhota XXL 150cm

Pseudotsuga menziesii 'Bila Lhota'

  • Dostępność: niedostępny
  • 760,00 zł

  • Netto: 703,70 zł

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
10 lat
Pojemnik
balot w jucie
Wysokość
150 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APseudotsuga
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Daglezja zielona Bila Lhota XXL 150cm
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ważne informacje:

Oferta dotyczy dużego egzemplarza, przedstawionego na zdjęciu. Podana wysokość to wysokość samej rośliny, bez balotu. Roślina rosnąca w gruncie, wykopywana i balotowana po złożeniu zamówienia.

Rzadko spotykana karłowa odmiana daglezji o zwartym, kulistym pokroju. W wieku 10 lat osiąga około 1 m wysokości, rocznie przyrasta ok. 8 cm, z wiekiem wypiętrza się. Igły o długości 2-3 cm, niebieskozielone. Odmiana polecana jako soliter do uprawy w ogrodach przydomowych, na skalniach, również w donicy. Daglezja najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, o dużej wilgotności powietrza, na glebie żyznej, umiarkowanie wilgotnej. Może być sadzona również na glebach mniej urodzajnych. Jest dostatecznie odporna na mróz.

Nazwa łacińskaPseudotsuga menziesii 'Bila Lhota'
Pokrójstożkowy
Docelowa wysokośćod 3 do 5 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełzielone, niebieskawe, srebrzyste
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba żyzna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-28 ºC
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe

Napisz opinię