Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Świerk pospolity Rydal XXL 250 cm
Świerk pospolity Rydal XXL 250 cmŚwierk pospolity Rydal XXL 250 cmŚwierk pospolity Rydal XXL 250 cmŚwierk pospolity Rydal XXL 250 cm

Świerk pospolity Rydal XXL 250 cm

Picea abies 'Rydal'

  • Dostępność: niedostępny
  • 1 800,00 zł

  • Netto: 1 666,67 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 1666 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
8 lat
Pojemnik
balot w jucie
Wysokość
250 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APicea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Świerk pospolity Rydal XXL 250 cm
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ważne informacje:

Oferta dotyczy dużego egzemplarza, przedstawionego na zdjęciu. Podana wysokość to wysokość samej rośliny, bez balotu. Roślina rosnąca w gruncie, wykopywana i balotowana po złożeniu zamówienia. Istnieje możliwość dostawy naszym transportem + posadzenia rośliny, koszt zależny od miejsca dostawy - w celu wyceny prosimy o kontakt.

Jedna z niewielu odmian świerka o czerwonych wiosennych przyrostach. Rośnie jako drzewo o regularnym stożkowym pokroju i gęsto ułożonych pędach, po 10 latach dorasta do 3-4 m wysokości. Igły o barwie ciemnozielonej, gęsto ułożone wokół pędów. Młode wiosenne przyrosty są barwy różowoczerwonej, co sprawie, że świerk wygląda o tej porze roku niezwykle efektownie i niepowtarzalnie. Czerwone przyrosty zaczynają się pojawiać w kwietniu i utrzymują się przez około miesiąc, później zielenieją. Świerk ten ma zatem 2 różne oblicza - wiosną jest czerwony, przez resztę roku ciemnozielony. Dodatkową ozdobą są purpurowe szyszki, które są wytwarzane przez starsze rośliny. Odmiana "kolekcjonerska", ciekawa ze względu na swoje wiosenne ubarwienie, polecana do sadzenia jako soliter w eksponowanym miejscu w dużych ogrodach i parkach.

Świerk nie ma dużych wymagań uprawowych. Rośnie dobrze na większości gleb ogrodowych, preferuje te lekko kwaśne, próchniczne i umiarkowanie wilgotne. Stanowisko słoneczne, aczkolwiek może rosnąć również w lekko zacienionym.

Nazwa łacińskaPicea abies 'Rydal'
Pokrójstożkowy
Docelowa wysokośćod 5 do 10 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone, młode przyrosty różowoczerwone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna, gleba przeciętna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-34 ºC
Zimozielonośćtak
Zastosowanieduże ogrody i parki, soliter

Napisz opinię