Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Jałowiec płożący Mother Lode

Jałowiec płożący Mother Lode

http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy produkt polski

  • 13,00 zł  brutto

  • Netto: 12,04 zł


Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Średnica:
20 cm
jalowiec plozacy żółty
zdjęcie wykonane w sierpniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Płożąca, wolno rosnąca odmiana jałowca o pędach pełzających po ziemi. podobna do odmiany 'Golden Carpet', wyselekcjonowana w USA, na bazie odmiany 'Wiltonii'. Charakteryzuje się intensywnie żółtym zabarwieniem igieł. Pędy gęsto ułożone, wałeczkowate, miękkie w dotyku, niekłujące. Po 10 latach roślina osiąga około 1 m średnicy oraz 10 cm wysokości.

Jałowiec ma niskie wymagania glebowe. Rośnie praktycznie na każdej ogrodowej glebie (gleby ciężkie, gliniaste powinno się rozluźnić dodając odrobinę piasku przed posadzeniem). Jest w pełni odporny na mróz i rzadko choruje. Preferuje stanowisko słoneczne, może rosnąć również w półcieniu. Nie ulega żadnym słonecznym oparzeniom. Jest idealną rośliną okrywową.

Nadaje się do małych ogródków, na skalniaki, rabaty, do kompozycji z innymi iglakami oraz do uprawy w pojemniku.

Nazwa łacińska: Juniperus horizontalis 'Mother Lode'
Pokrój: płożący
Docelowa wysokość: od 0,1 m do 0,2 m
Tempo wzrostu: roślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igieł: żółte
Mrozoodporność: -28 °C
Zastosowanie: ogrody przydomowe, jako roślina okrywowa, ogrody skalne, wrzosowiska, pojemniki, w grupach
Stanowisko: słoneczne
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna, gleba przeciętna ogrodowa, piaszczysta, podłoże suche lub umiarkowanie wilgotne, odczyn kwaśny lub lekko kwaśny
Zimozieloność: tak

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej