Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja bukietowa Little Lime PBR
Hortensja bukietowa Little Lime PBRHortensja bukietowa Little Lime PBRHortensja bukietowa Little Lime PBRHortensja bukietowa Little Lime PBRHortensja bukietowa Little Lime PBRHortensja bukietowa Little Lime PBR

Hortensja bukietowa Little Lime PBR

Hydrangea paniculata LITTLE LIME 'Jane' PBR ®

  • Dostępność: niedostępny
  • 28,00 zł

  • Netto: 25,93 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja bukietowa Little Lime PBR
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nowa odmiana hortensji bukietowej, powstała na bazie odmiany ‘Limelight’, o pięknych, przebarwiających się kwiatostanach. Rośnie jako niski krzew, osiągają około 1 m wysokości i 1,5 m szerokości. Pędy sztywne, wyprostowane, czerwone. Liście ciemnozielone, lekko owłosione, jesienią przybierają żółto-czerwoną barwę.

Hortensja bukietowa odmiany Little Lime ma duże, wyłącznie płonne kwiaty, zebrane w ogromne, wiechowate kwiatostany (o długości około 20 cm) koloru seledynowego, stopniowo przechodzą w kolor kremowo biały, pod koniec lata różowieją. Kwitnienie zaczyna się w lipcu, a kończy we wrześniu. Nawet suche kwiaty mogą zdobić krzew przez cały rok. Można je również zerwać i wykorzystywać do bukietów.

Ze względu na swoje kompaktowe wymiary świetnie nadaje się do małych ogródków przydomowych, na rabaty, do pojemników, a także jako roślina okrywowa.

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Aby zakwitła, każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie.

Hortensja bukietowa odmiana Little Lime to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich), zdrowy i żywotny. Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć równiez w półcieniu.

Nazwa łacińskaHydrangea paniculata LITTLE LIME 'Jane' PBR ®
Pokrójkrzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówkremowe, białe, różowe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, pojemniki, kwiaty cięte, suche bukiety, w grupach

Napisz opinię

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej