Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Hortensja bukietowa Little Lime ®

http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy produkt polski

  • 60,00 zł  brutto

  • Netto: 55,56 zł


Wiek sadzonki:
5 lat
Doniczka:
7,5-litrowa
Wysokość:
60-80 cm
hortensja little lime
zdjęcie wykonane w lipcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nowa odmiana hortensji bukietowej, powstała na bazie odmiany ‘Limelight’, o pięknych, przebarwiających się kwiatostanach. Rośnie jako niski krzew, osiągają około 1 m wysokości i 1,5 m szerokości. Pędy sztywne, wyprostowane, czerwone. Liście ciemnozielone, lekko owłosione, jesienią przybierają żółto-czerwoną barwę.

Hortensja bukietowa odmiany Little Lime ma duże, wyłącznie płonne kwiaty, zebrane w ogromne, wiechowate kwiatostany (o długości około 20 cm) koloru seledynowego, stopniowo przechodzą w kolor kremowo biały. Kwitnienie zaczyna się w lipcu, a kończy we wrześniu. Nawet suche kwiaty mogą zdobić krzew przez cały rok. Można je również zerwać i wykorzystywać do bukietów.

Ze względu na swoje kompaktowe wymiary świetnie nadaje się do małych ogródków przydomowych, na rabaty, do pojemników, a także jako roślina okrywowa.

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Aby zakwitła, każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie.

Hortensja bukietowa odmiana Little Lime to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich), zdrowy i żywotny. Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć równiez w półcieniu.

Nazwa łacińska: Hydrangea paniculata LITTLE LIME 'Jane' PBR ®
Pokrój: krzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokość: od 0,5 do 1 m
Tempo wzrostu: wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł: ciemnozielone
Barwa kwiatów: kremowe, białe, różowe
Kwitnienie: lipiec, sierpień, wrzesień
Mrozoodporność: -26 °C
Zastosowanie:
  • ogrody przydomowe
  • parki
  • zieleń publiczna
  • rabaty
  • pojemniki
  • kwiaty cięte
  • suche bukiety
  • w grupach
Stanowisko: słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe: gleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Zimozieloność: nie

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej