Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja bukietowa Polar Bear PBR
Hortensja bukietowa Polar Bear PBRHortensja bukietowa Polar Bear PBRHortensja bukietowa Polar Bear PBRHortensja bukietowa Polar Bear PBRHortensja bukietowa Polar Bear PBRHortensja bukietowa Polar Bear PBR

Hortensja bukietowa Polar Bear PBR

Hydrangea paniculata 'Polar Bear' PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 16,99 zł

  • Netto: 15,73 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 17 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
10-15 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja bukietowa Polar Bear PBR
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Odmiana o bardzo dużych kwiatostanach oraz sztywnych, wyprostowanych pędach. Dorasta do około 2 m wysokości i podobnej szerokości. Kwiatostany o długości nawet 30 cm, na początku zielonkawe, stopniowo wybarwiające się na śnieżnobiały kolor. Pod koniec kwitnienia delikatnie różowieją. Pojawiają się na krzewie bardzo obficie – młode pędy często uginają się pod ciężarem własnych kwiatów. Kwitnienie zaczyna się w lipcu i trwa aż do października. Kwiaty można zasuszać i wykorzystywać jako bukiety.

Stanowisko i uprawa

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Wiosną każdy zeszłoroczny pęd warto przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania). Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie. Hortensję ‘Polar Bear’ (nazywaną potocznie ‘'Miś Polarny') można również wyprowadzić na drzewko, które będzie zachwycać czupryną ogromnych kwiatów.

Hortensja bukietowa to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć równiez w półcieniu.

Nazwa łacińskaHydrangea paniculata 'Polar Bear' PBR
Pokrójkrzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokość2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówkremowe, białe, różowe
Kwitnieniesierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, kwiaty cięte, suche bukiety, w grupach, soliter

Napisz opinię

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej