Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
FLOWER SPA kuracja dla storczyków Agrecol 3x30ml

FLOWER SPA kuracja dla storczyków Agrecol 3x30ml

 • Dostępność: niedostępny
 • EAN: 5902341007418
 • 7,99 zł

 • Netto: 7,40 zł
 • Zaloguj się, aby otrzymać 6 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
komplet składników odżywczych

Flower SPA to zestaw trzech różnych nawozów mineralnych w łatwych w użyciu ampułkach, przeznaczonych dla wszelkich roślin kwitnących. Flower SPA to innowacyjna formuła nawożenia, w której każda potrzeba rośliny jest rozpatrywana indywidualnie. Kompleksowo odżywia wszelkie rośliny kwitnące. Kuracje można stosować w dowolnej kolejności przez cały rok. Pielęgnacja storczyków nigdy nie było tak proste!

Każda ampułka zawiera nawóz o zróżnicowanym składzie z odpowiednio dobranymi makro- oraz mikroskładnikami.

 • Flower SPA 1) – Ampułka zawiera łatwo przyswajalny azot, który szybko pobierany przez roślinę zapewnia intensywne, zielone wybarwienie liści. W przypadku storczyków zależy nam szczególnie na długim i obfitym kwitnieniu. Aby kwitnąć, wszelkie rośliny potrzebują przede wszystkim dużych ilości potasu, który znajdziemy w odpowiednio zbilansowanych dawkach w pierwszej ampułce. Flower SPA 1 da roślinom zastrzyk energii pobudzając je do kwitnięcia oraz wydłużając okres kwitnienia roślin już kwitnących. Pielęgnację storczyków uzupełniają kolejne ampułki, w których również znajdziemy potas w nieco mniejszej ilości.
   
 • Flower SPA 2) – Jeżeli Twój storczyk nie rośnie zbyt intensywnie, to rozpocznij nawożenie od Flower SPA 2. Młode sadzonki, storczyki ze słabym systemem korzeniowych, a także storczyki po zimie potrzebują intensywnej regeneracji. Flower SPA 3 wzmacnia system korzeniowy, co skutkuje podniesieniem efektywności pobierania wody i składników pokarmowych. Korzenie storczyków są bardzo specyficzne, np. u Falenopsisa, korzenie nie tylko pobierają wodę i składniki odżywcze, ale także oddychają i przeprowadzają fotosyntezę. Właśnie dlatego podobnie jak liście korzebie są zielone, gdyż zawierają zielony barwnik – chlorofil, biorący udział w procesie fotosyntezy. Rozwój charakterystycznych korzeni storczyków wspomaga azot, fosfor w odpowiednich formach, a także szereg mikroskładników, tj: bor, mangan, cynk. Tylko z odpowiednio rozbudowanym systemem korzeniowym (adekwatnym do powierzchni liści), storczyk jest w stanie zapewnić prawidłową jędrność i nawodnienie liści.
   
 • Flower SPA 3) – Uzupełnia niedobory składników pokarmowych zapobiegając chlorozom i innym przebarwieniom liści, dzięki zwiększonej ilości azotu i żelaza. Jeżeli Twoje storczyki już cierpią z powodu niedoborów pokarmowych, to rozpocznij nawożenie od Flower SPA 3, które szybko zregeneruje rośliny, przygotowując je do intensywnego wzrostu i kwitnienia. Pamiętaj, że rośliny odpowiednio odżywione są mniej podatne na choroby, czy szkodniki.

Jak pielęgnować storczyki z Flower SPA?

 1. Wybierz dowolną ampułkę, która zawiera 30 ml nawozu i rozpuść jej zawartość w 4 litrach wody.
 2. Tak przygotowany roztwór wystarczy do podlania wielu roślin. Storczyki w zależności od rodzaju można podlewać na dwa sposoby:
 • Bezpośrednio do doniczki: Rośliny podlej roztworem w takiej ilości takiej jak podczas rutynowego podlewania. W ten sposób podlewamy storczyki należące, m.in. do rodzaju Dendrobium.
 • Poprzez nurzanie w roztworze wody z nawozem: Wlej wodę do osłonki, w której znajduje się storczyk w przeźroczystej doniczce. Możesz również wyjąć storczyka z osłonki i zanurzyć doniczkę ze storczykiem w pojemniku z roztworem Flower SPA. Pamiętaj, że woda powinna sięgać poniżej rozety liściowej. Po upływie kilkunastu minut należy wyjąć storczyka z wody. W tym czasie roślina pobierze potrzebną ilość wody i składników pokarmowych zawartych w nawozie. Część składników nawozowych z wodą wniknie w specjalistyczne podłoże dla storczyków (korę, torf, włókna kokosowe, keramzyt) i będzie dostępne dla rośliny w późniejszym czasie. W taki sposób podlewamy storczyki należące, m.in. do rodzaju Falenopsis.
 1. Następną wybraną ampułkę należy zastosować po dwóch tygodniach. Stosujemy ją w taki sam sposób jak poprzednią.
 2. Ostatnią ampułkę stosujemy po kolejnych dwóch tygodniach.

 

Instrukcja stosowaniaAmpułki można stosować w dowolnej kolejności. Każdą kolejną ampułkę należy stosować w odstępie 2 tygodni. Zakończoną kurację można powtórzyć po upływie miesiąca.
Ilość sztuk w opakowaniu3x30 ml

Napisz opinię

Przeczytaj na blogu

Jak nawozić rośliny w ogrodzie - Poradnik

Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom? Różne gatunki roślin, mają różne wymagania pokarmowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór nawozu do konkretnej rośliny. Producenci nawozów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

Czytaj więcej