Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

FLOWER SPA kuracja dla storczyków Agrecol 3x30ml

produkt polski

 • 7,99 zł

 • Netto: 7,40 zł
 • Cena w punktach: 162
 • Zaloguj się, aby otrzymać 6 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


komplet składników odżywczych

Flower SPA to zestaw trzech różnych nawozów mineralnych w łatwych w użyciu ampułkach, przeznaczonych dla wszelkich roślin kwitnących. Flower SPA to innowacyjna formuła nawożenia, w której każda potrzeba rośliny jest rozpatrywana indywidualnie. Kompleksowo odżywia wszelkie rośliny kwitnące. Kuracje można stosować w dowolnej kolejności przez cały rok. Pielęgnacja storczyków nigdy nie było tak proste!

Każda ampułka zawiera nawóz o zróżnicowanym składzie z odpowiednio dobranymi makro- oraz mikroskładnikami.

 • Flower SPA 1) – Ampułka zawiera łatwo przyswajalny azot, który szybko pobierany przez roślinę zapewnia intensywne, zielone wybarwienie liści. W przypadku storczyków zależy nam szczególnie na długim i obfitym kwitnieniu. Aby kwitnąć, wszelkie rośliny potrzebują przede wszystkim dużych ilości potasu, który znajdziemy w odpowiednio zbilansowanych dawkach w pierwszej ampułce. Flower SPA 1 da roślinom zastrzyk energii pobudzając je do kwitnięcia oraz wydłużając okres kwitnienia roślin już kwitnących. Pielęgnację storczyków uzupełniają kolejne ampułki, w których również znajdziemy potas w nieco mniejszej ilości.
   
 • Flower SPA 2) – Jeżeli Twój storczyk nie rośnie zbyt intensywnie, to rozpocznij nawożenie od Flower SPA 2. Młode sadzonki, storczyki ze słabym systemem korzeniowych, a także storczyki po zimie potrzebują intensywnej regeneracji. Flower SPA 3 wzmacnia system korzeniowy, co skutkuje podniesieniem efektywności pobierania wody i składników pokarmowych. Korzenie storczyków są bardzo specyficzne, np. u Falenopsisa, korzenie nie tylko pobierają wodę i składniki odżywcze, ale także oddychają i przeprowadzają fotosyntezę. Właśnie dlatego podobnie jak liście korzebie są zielone, gdyż zawierają zielony barwnik – chlorofil, biorący udział w procesie fotosyntezy. Rozwój charakterystycznych korzeni storczyków wspomaga azot, fosfor w odpowiednich formach, a także szereg mikroskładników, tj: bor, mangan, cynk. Tylko z odpowiednio rozbudowanym systemem korzeniowym (adekwatnym do powierzchni liści), storczyk jest w stanie zapewnić prawidłową jędrność i nawodnienie liści.
   
 • Flower SPA 3) – Uzupełnia niedobory składników pokarmowych zapobiegając chlorozom i innym przebarwieniom liści, dzięki zwiększonej ilości azotu i żelaza. Jeżeli Twoje storczyki już cierpią z powodu niedoborów pokarmowych, to rozpocznij nawożenie od Flower SPA 3, które szybko zregeneruje rośliny, przygotowując je do intensywnego wzrostu i kwitnienia. Pamiętaj, że rośliny odpowiednio odżywione są mniej podatne na choroby, czy szkodniki.

Jak pielęgnować storczyki z Flower SPA?

 1. Wybierz dowolną ampułkę, która zawiera 30 ml nawozu i rozpuść jej zawartość w 4 litrach wody.
 2. Tak przygotowany roztwór wystarczy do podlania wielu roślin. Storczyki w zależności od rodzaju można podlewać na dwa sposoby:
 • Bezpośrednio do doniczki: Rośliny podlej roztworem w takiej ilości takiej jak podczas rutynowego podlewania. W ten sposób podlewamy storczyki należące, m.in. do rodzaju Dendrobium.
 • Poprzez nurzanie w roztworze wody z nawozem: Wlej wodę do osłonki, w której znajduje się storczyk w przeźroczystej doniczce. Możesz również wyjąć storczyka z osłonki i zanurzyć doniczkę ze storczykiem w pojemniku z roztworem Flower SPA. Pamiętaj, że woda powinna sięgać poniżej rozety liściowej. Po upływie kilkunastu minut należy wyjąć storczyka z wody. W tym czasie roślina pobierze potrzebną ilość wody i składników pokarmowych zawartych w nawozie. Część składników nawozowych z wodą wniknie w specjalistyczne podłoże dla storczyków (korę, torf, włókna kokosowe, keramzyt) i będzie dostępne dla rośliny w późniejszym czasie. W taki sposób podlewamy storczyki należące, m.in. do rodzaju Falenopsis.
 1. Następną wybraną ampułkę należy zastosować po dwóch tygodniach. Stosujemy ją w taki sam sposób jak poprzednią.
 2. Ostatnią ampułkę stosujemy po kolejnych dwóch tygodniach.

odzywka dla storczyków

Instrukcja stosowania Ampułki można stosować w dowolnej kolejności. Każdą kolejną ampułkę należy stosować w odstępie 2 tygodni. Zakończoną kurację można powtórzyć po upływie miesiąca.
Ilość sztuk w opakowaniu 3x30 ml

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak nawozić rośliny w ogrodzie - Poradnik

Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom? Różne gatunki roślin, mają różne wymagania pokarmowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór nawozu do konkretnej rośliny. Producenci nawozów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

Czytaj więcej

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej