Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Nawóz długo działający do róż i innych roślin kwitnących - Florovit 300g

http://www.flower-garden.pl/florovit produkt polski

 • 15,99 zł  brutto

 • Netto: 14,81 zł

Florovit długo działający to wygodny i łatwy w stosowaniu nawóz otoczkowany dla róż i innych roślin kwitnących w domu i ogrodzie. Składniki pokarmowe uwalniane są stopniowo i równomiernie przez okres do 4 miesięcy.

Nawóz WE wieloskładnikowy (spełniający wymogi Unii Europejskiej)

Typ: NPK (MgO) 18-8-17 (2) z żelazem, mieszanka

 • 1 nawożenie na sezon (do 4 miesięcy uwalniania składników pokarmowych)
 • bez ryzyka przenawożenia
 • dłuższe kwitnienie
Rodzaj nawozu: Wieloskładnikowy, posypowy, otoczkowany NPK (MgO) 18-8-17 (2) mieszanka
Skład produktu:
 • azot (N) całkowity - 18% w formie azotanowej 2,1%, w formie amonowej 3,9%, w formie amidowej 12%
 • pięciotlenek fosforu (P2O5) 8%, rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie, rozpuszczalny w wodzie 6%
 • tlenek potasu (K2O) – 17% rozpuszczalny w wodzie
 • tlenek magnezu (MgO) całkowity 2%
 • żelazo (Fe) całkowite 0,5%
Instrukcja stosowania:

Nawóz rozsypać wokół rośliny, w miarę możliwości lekko wymieszać z podłożem, obficie podlać. Można stosować od marca. Składniki pokarmowe zawarte w otoczce uwalniają się pod wpływem wilgoci i temperatury. Po uwolnieniu nawozu otoczka rozpadnie się po okresie 1 roku.

 • Róże w gruncie: 30-40 g/krzew.
 • Inne krzewy kwitnące: 25-40 g/krzew (w zależności od wielkości).
 • Kwiaty jednoroczne na rabacie: 60 g/m2.

Wskazane jest wymieszanie nawozu z glebą.

Termin stosowania: III-V
Rodzaj opakowania: karton 300g

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak nawozić rośliny w ogrodzie - Poradnik

Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom? Różne gatunki roślin, mają różne wymagania pokarmowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór nawozu do konkretnej rośliny. Producenci nawozów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

Czytaj więcej

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej