Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Nawóz długodziałający do roślin domowych PLANTACOTE Agrecol 0,3kg

  Nawóz długodziałający do roślin domowych PLANTACOTE Agrecol 0,3kg

  • 12,95 zł

  • Netto: 12,95 zł
  • Cena w punktach: 337
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


  Plantacote nawóz do roślin domowych to nawóz przeznaczony do nawożenia roślin zielonych i kwitnących uprawianych w domu. Każda granula nawozu zawiera odpowiednio dobrany skład makro- i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego wzrostu i kwitnienia przez cały okres wegetacji. Otoczkowane granule zapobiegają wypłukiwaniu nawozu do głębszych warstw podłoża, niedostępnych dla korzeni roślin. W ten sposób więcej składników odżywczych jest wykorzystywanych przez rośliny (aż do 80-90%).

  Stosowanie nawozu otoczkowanego niweluje ryzyko przenawożenia, a przy tym chroni środowisko naturalne. Plantacote to kompletny, wieloskładnikowy nawóz o działaniu determinowanym przez czynniki środowiska, tj. wilgotność i temperaturę otoczenia. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii otoczkowania zabieg nawożenia można wykonywać jedynie raz w sezonie wegetacyjnym.

   

  azot (N) – 14%
  fosfor (P2O5) – 8%
  potas (K2O) – 15%
  magnez (MgO) – 2%

  Mikroskładniki pokarmowe:
  bor (B) 0,03%, miedź (Cu) 0,02%, żelazo (Fe) 0,4%, (w tym 0,2% schelatowane przez EDTA) mangan (Mn) 0,1%, molibden (Mo) 0,02%, cynk (Zn) 0,05%

   

   

  Sposób stosowania

  Stosować co 5-6 miesięcy (180 dni). Nawóz rozsypać wokół rośliny. Następnie granulat wymieszać z wierzchnią warstwą gleby i obficie podlać wodą.
  Nawóz można również stosować podczas sadzenia lub przesadzania roślin mieszając granulat z podłożem przeznaczonym do sadzenia.

  Dawkowanie: 5 g nawozu na 1 litr podłoża (np. na skrzynkę ok. 1 m.b. czyli 15-20 litrów ziemi przypada ok. 75 – 100 g nawozu). Jedna garść to około 40 – 50 g granulatu.

  Rodzaj nawozuPlantacote (180 dni)
  Rodzaj opakowaniaKarton 0,3kg
  Informacje dodatkowe<ul><li>do nawożenia roślin domowych </li><li>odpowiednio dobrany komplet składników odżywczych zapewnia prawidłowy wzrost i kwitnienie roślin przez okres 5-6 miesięcy</li><li>zalecany również podczas sadzenia</li></ul>

  Napisz opinię

  Produkty powiązane

  Przeczytaj na blogu

  Jak nawozić rośliny w ogrodzie - Poradnik

  Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom? Różne gatunki roślin, mają różne wymagania pokarmowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór nawozu do konkretnej rośliny. Producenci nawozów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

  Czytaj więcej