Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Cis pośredni Wojtek
Cis pośredni WojtekCis pośredni WojtekCis pośredni WojtekCis pośredni WojtekCis pośredni Wojtek

Cis pośredni Wojtek

Taxus ×media 'Wojtek'

  • Dostępność: niedostępny
  • 21,00 zł

  • Netto: 19,44 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 21 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ATaxus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Cis pośredni Wojtek
wygląd sadzonek w marcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Cenna polska odmiana cisa pośredniego. Zimozielony krzew o średnim tempie wzrostu i zwartym, kolumnowym pokroju. 10-letnie egzemplarze dorastają do około 2 m wysokości oraz 0,5 m szerokości, a docelowo mogą osiągać 3-4 m. Pędy wyprostowane, wzniesione, z wiekiem drewnieją i przybierają wiśniowo-brązowy kolor z łuszczącą się korą. Rosną prawie pionowo do góry tworząc wysokie słupy, z wiekiem rozszerzają się delikatnie na boki. Są odpowiednio sztywne, dlatego nie odkształcają się pod ciężarem zalegającego śniegu. Są promieniście pokryte ciemnozielonymi, błyszczącymi igłami, o długości ok. 2,5 cm. Igły są delikatne w dotyku, niekłujące, początkowo jasnozielone, później ciemnieją.

Odmiana męska, nie zawiązuje nasion (charakterystycznych nibyjagód pokrytych czerwonymi osnówkami).

Cis 'Wojtek' to jedna z najładniejszych kolumnowych odmian cisa, ze względu na swój zwarty pokrój i wolne tempo wzrostu polecana szczególnie do małych ogrodów przydomowych. Sadzi się je zarówno pojedynczo, jak i w grupach, w kompozycji z innymi roślinami iglastymi. Odmiana idealna na formowane, zimozielone żywopłoty, zarówno do miejsc słonecznych, jak i cienistych. Świetnie wyglądają szpalery utworzone z tego cisa. Regularnie przycinany tworzy gęsty, zimozielony mur.

Stanowisko i uprawa

Cis 'Wojtek' jest w pełni mrozoodporny w naszym klimacie. Może być sadzony zarówno w pełnym słońcu, jak i w całkowitym cieniu, również na stanowiskach odsłoniętych. Dobrze rośnie na glebie próchnicznej, żyznej i dostatecznie wilgotnej. Nie lubi gleb podmokłych, suchych oraz jałowych. Ze względu na swój naturalnie regularny kolumnowy pokrój nie wymaga przycinania, ale można je przeprowadzać - cis wykazuje bardzo dobre właściwości regeneracyjne. Starsze egzemplarze bez problemu mogą być wykopywane i przesadzane w inne miejsca, jeśli zachodzi taka potrzeba. Odmiana rzadko atakowana przez choroby lub szkodniki (z wyjątkiem misecznika).

Nazwa łacińskaTaxus ×media 'Wojtek'
Pokrójkolumnowy
Docelowa wysokośćod 3 do 5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Wymagania glebowegleba żyzna, umiarkowanie wilgotna, próchniczna, gliniasta, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-24 °C
Zimozielonośćtak, roślina zimozielona
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, nasadzenia miejskie, żywopłoty, szpalery, nasadzenia grupowe oraz pojedyncze
Informacje dodatkoweodmiana męska, nie zawiązuje nasion (czerwonych osnówek)

Napisz opinię