Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Żywotnik wschodni Morgan
Żywotnik wschodni MorganŻywotnik wschodni MorganŻywotnik wschodni MorganŻywotnik wschodni MorganŻywotnik wschodni Morgan

Żywotnik wschodni Morgan

Platycladus orientalis 'Morgan'

  • 10,80 zł

  • Netto: 10,00 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 10 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-25 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AThuja
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Żywotnik wschodni Morgan
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wolnorosnący krzew o jajowatym pokroju. Po 10 latach osiąga około 70 cm wysokości i 40 cm szerokości. pędy płaskie, ułożone pionowo szmaragdowozielone z młodymi jaskrawożółtymi przyrostami. Zimą krzewy tej odmiany przebarwiają się na kolor pomarańczowy.

Żywotnik Morgan jest odmianą mało wymagającą. Dobrze rośnie na wszystkich glebach przepuszczalnych i umiarkowanie wilgotnych, o odczynnie lekko kwaśnym. Preferuje stanowiska słoneczne i osłonięte od silnego wiatru. W centralnej i wschodniej części Polski może lekko podmarzać, dlatego zaleca się je okrywać na zimę białą agrowłókniną. W cieplejszych częściach Polski z zimowaniem nie ma problemu.

Roślina z powodzeniem może być uprawiana w doniczkach, w małych ogrodach przydomowych, na rabatach, jako soliter lub w grupie.

Nazwa łacińskaPlatycladus orientalis 'Morgan'
Pokrójjajowaty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1,5 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełjasnozielone, żółte, złociste
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-20 st. C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane