Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Żywotnik zachodni Golden Tuffet
  • Żywotnik zachodni Golden Tuffet
  • Żywotnik zachodni Golden Tuffet
  • Żywotnik zachodni Golden Tuffet
  • Żywotnik zachodni Golden Tuffet

Żywotnik zachodni Golden Tuffet

Thuja occidentalis 'Golden Tuffet'

  • 10,99 zł

  • Netto: 10,18 zł
  • Cena w punktach: 274
  • Zaloguj się, aby otrzymać 10 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Karłowy krzew o oryginalnym wyglądzie. Przypomina małą, pomarańczowozieloną poduchę z miękkich igieł. Dorasta do 0,6 m wysokości, ma pokrój płaskokulisty. Krótkie, przewisające pędy mają pomarańczowożółtą barwę, która jesienią przybiera rdzawy kolor.

Roślina odporna na mróz i zanieczyszczenia powietrza. Świetnie radzi sobie również na słabych glebach. Preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste i podłoże o lekko kwaśnym odczynie.

Odmiana idealna do małych, przydomowych ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska, do zestawień kolorystycznych z innymi krzewami. Nadaje się do uprawy w pojemnikach.

Nazwa łacińskaThuja occidentalis 'Golden Tuffet'
Pokrójpłaskokulisty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełżółte, złociste, zimą pomarańczowe/rdzawe
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba próchniczna, gliniasta, wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-28 ºC
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, skalne, orientalne, wrzosowiska, jako roślina okrywowa, do sadzenia w grupach, do uprawy w pojemniku

Napisz opinię

Produkty powiązane