Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Żywotnik wschodni Aurea Nana

  Żywotnik wschodni Aurea Nana

  Platycladus orientalis 'Aurea Nana'

  • 17,00 zł

  • Netto: 15,74 zł
  • Cena w punktach: 425
  • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


  Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

  Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

  Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

  Wolno rosnąca odmiana o jajowatym pokroju. Po 10 latach osiąga około 70 cm wysokości i 40 cm szerokości. Pędy płaskie, o pięknym złotym kolorze, ułożone gęsto i pionowo (pokrój książkowy).

  Żywotnik Morgan jest odmianą mało wymagającą. Dobrze rośnie na wszystkich glebach przepuszczalnych i umiarkowanie wilgotnych, o odczynie lekko kwaśnym. Preferuje stanowiska słoneczne i osłonięte od silnego wiatru. W centralnej i wschodniej części Polski może lekko podmarzać, dlatego zaleca się je okrywać na zimę białą agrowłókniną. W cieplejszych częściach Polski z zimowaniem nie ma problemu.

  Roślina z powodzeniem może być uprawiana w doniczkach, w małych ogrodach przydomowych, na rabatach, jako soliter lub w grupie.

  Nazwa łacińskaPlatycladus orientalis 'Aurea Nana'
  Pokrójjajowaty
  Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
  Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca
  Kolor liści/igiełżółte, złociste
  Stanowiskosłoneczne
  Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
  Mrozoodporność- 20 st. C
  Zimozielonośćtak
  Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, w grupach

  Napisz opinię

  Produkty powiązane