Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Bukszpan wieczniezielony Suffruticosa
Bukszpan wieczniezielony SuffruticosaBukszpan wieczniezielony SuffruticosaBukszpan wieczniezielony SuffruticosaBukszpan wieczniezielony SuffruticosaBukszpan wieczniezielony SuffruticosaBukszpan wieczniezielony Suffruticosa

Bukszpan wieczniezielony Suffruticosa

Buxus sempervirens 'Suffruticosa'

  • Dostępność: niedostępny
  • 17,00 zł

  • Netto: 15,74 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 17 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABuxus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Bukszpan wieczniezielony Suffruticosa
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wolno rosnąca odmiana bukszpanu, dorastająca zaledwie do 1 m szerokości i wysokości. Karłowy, zimozielony krzew o sztywnych pędach i wiecznie zielonych listkach. Kwiaty drobne, niepozorne, ale miododajne. Odmiana polecana do tworzenia niskich żywopłotów, obwódek i do nasadzeń na rabatkach. Ciekawie będzie wyglądać posadzony wzdłuż alejki – nie tylko w ogrodzie. Idealny do cięcia i formowania, można z niego tworzyć przeróżne kształty. Dobrze rośnie na glebach humusowych, umiarkowanie wilgotnych, o odczynie obojętnym lub zasadowym. Może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i cienistym.

Nazwa łacińskaBuxus sempervirens 'Suffruticosa'
Pokrójpłaskokulisty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrostuwolno rosnący
Kolor liści/igiełjasnozielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste, cieniste
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanierośliny formowane, niskie żywopłoty, obwódki, rabaty, nasadzenia parkowe, wzdłuż alejek

Napisz opinię