Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Ostrokrzew kolczasty Silver Queen

Ilex aquifolium ‘Silver Queen’


  • 12,50 zł

  • Netto: 11,57 zł
  • Cena w punktach: 312
  • Zaloguj się, aby otrzymać 11 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Zimozielony krzew dorastający do około 6 - 8 m wysokości i 4 m szerokości. Liście duże, błyszczące, ciemnozielone z kremowobiałą obwódką, ostro ząbkowane. Odmiana ozdobna z liści, nie wytwarza owoców (pomimo swojej mylącej nazwy jest to osobnik męski – zapylacz dla odmian żeńskich).

Preferuje gleby żyzne, wilgotne o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym.  Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, ale doskonale radzi sobie również w półcieniu. Odmiana całkowicie odporna na niskie temperatury.  Roślina dobrze znosi cięcie, które można wykonać wiosną po ustąpieniu przymrozków.

Ostrokrzew polecany jest do tworzenia żywopłotów, lub do barwnych zestawień z innymi roślinami. Ciekawie wygląda również jako soliter – zwłaszcza zimą. Można go uprawiać zarówno w gruncie jak i w donicach. Świetnie sprawdza się jako ozdoba stroików świątecznych.

Nazwa łacińska Ilex aquifolium ‘Silver Queen’
Docelowa wysokość 5 m (nieprzycinany)
Tempo wzrostu wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł ciemnozielone z białym brzegiem
Barwa kwiatów białe (niepozorne)
Owoce nie wytwarza owoców
Wymagania glebowe gleba umiarkowanie wilgotna, przeciętna ogrodowa, odczyn zasadowy
Mrozoodporność -24 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie zimozielone żywopłoty, ogrody przydomowe, na stanowiska zacienione
Informacje dodatkowe rodzaj męski, nie wytwarza owoców

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej