Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Ostrokrzew Argentea Marginata
Ostrokrzew Argentea MarginataOstrokrzew Argentea MarginataOstrokrzew Argentea MarginataOstrokrzew Argentea Marginata

Ostrokrzew Argentea Marginata

Ilex aquifolium 'Argentea Marginata'

  • Dostępność: niedostępny
  • 14,99 zł

  • Netto: 13,88 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
10-15 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AIlex
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Ostrokrzew Argentea Marginata
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielony krzew o dekoracyjnych liściach, dorastający do około 2 m wysokości. Liście o kolczastych brzegach, skórzaste, ciemnozielone z kremowym brzegiem, stanowią ozdobę krzewu przez cały rok. Dodatkową ozdobą są czerwone owoce, efektownie kontrastujące na tle pstrych liści. Roślina dwupienna, różne osobniki mogą mieć płeć zarówno żeńską, jak i męską. Z tego względu w celu zwiększenia szans na zawiązanie owoców, zaleca się je sadzić w grupie co najmniej kilku sztuk. Kolorowe owoce pojawiają się wyłącznie na krzewach żeńskich.

Preferuje gleby żyzne, wilgotne o odczynie zbliżonym do obojętnego. Ostrokrzew Mesrvy jest jedną z niewielu roślin, które doskonale radzą sobie na stanowisku cienistym, ale bardzo dobrze radzi sobie w półcieniu, czy pełnym słońcu. Dobrze znosi suszę. Odmiana jest mrozoodporna, ale zaleca się ją sadzić w miejscach osłoniętych od silnego wiatru. Roślina dobrze znosi cięcie, które można wykonać wiosną po ustąpieniu przymrozków.

Ostrokrzew polecany jest do żywopłotów, lub do barwnych zestawień z innymi roślinami. Zalecana gęstość sadzenia na żywopłot - 50 cm. Ciekawie wygląda również jako soliter – zwłaszcza zimą. Można go uprawiać zarówno w gruncie jak i w donicach. Świetnie sprawdza się jako ozdoba stroików świątecznych.

Nazwa łacińskaIlex aquifolium 'Argentea Marginata'
Pokrójkrzewiasty
Docelowa wysokość2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone o kremowym brzegu
Barwa kwiatówbiałe (niepozorne)
Owocowanieod września do lutego
Owoceczerwone jagody (pokarm dla ptaków)
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, przeciętne ogrodowe, odczyn zasadowy
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowaniezimozielone żywopłoty, ogrody przydomowe, na stanowiska zacienione
Informacje dodatkoweroślina dwupienna - występują osobniki zarówno męskie jak i żeńskie, zalecana gęstość sadzenia na żywopłot - 50 cm

Napisz opinię