Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Miłorząb dwuklapowy Mariken na pniu
Miłorząb dwuklapowy Mariken na pniuMiłorząb dwuklapowy Mariken na pniuMiłorząb dwuklapowy Mariken na pniuMiłorząb dwuklapowy Mariken na pniuMiłorząb dwuklapowy Mariken na pniuMiłorząb dwuklapowy Mariken na pniu

Miłorząb dwuklapowy Mariken na pniu

  • Dostępność: niedostępny
  • 96,00 zł

  • Netto: 88,89 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 96 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
100-120 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AGinko biloba
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Miłorząb dwuklapowy Mariken na pniu
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Miłorząb dwuklapowy to długowieczne drzewo pochodzące z Chin, w swoim naturalnym środowisku osiągające powyżej 40 m wysokości. Odmiana 'Mariken' została wyselekcjonowana jako "czarcia miotła" i cechuje się karłowym płaskokulistym pokrojem i wolnym tempem wzrostu. Zazwyczaj jest oferowana w formie piennej na niewielkiej nóżce. Korona krzewu w wieku 10 lat osiąga ok. 100 cm średnicy, a jego wysokość jest uzależniona od wysokości szczepienia. Roczne przyrosty są rzędu kilku centymetrów. Tworzy regularną, luźną koronę, na początku wąską, później szeroko rozpostartą. Kora pokrywająca gałęzie na początku jest gładka i szara, a na starych pędach brązowa i spękana. Miłorząb w systematyce jest zaliczany do drzew iglastych, natomiast jego igły bardziej przypominają liście. Są karbowane, w kształcie niewielkich wachlarzyków, wiosną i latem jasnozielone, jesienią przebarwiają się efektownie na złocisto-żółty kolor, na zimę opadają. Odmiana polecana do małych ogrodów przydomowych, do ogrodów w stylu orientalnym, a także jako roślina do donicy na taras lub balkon.

Miłorząb dwuklapowy jest rośliną o przecietnych wymaganiach glebowych, lubi gleby lekko kwaśne, żyzne i przepuszczalne, stanowisko słoneczne lub półcieniste. Jest odporny na choroby, zanieczyszczenia powietrza i niskie temperatury. Starsze okazy wytrzymują mrozy nawet -25 °C. Młode sadzonki powinniśmy zabezpieczać na zimę agrowłókniną lub słomianymi chochołami (przez okres 2-3 lat po posadzeniu).

Pokrójpłaskokulisty
Docelowa wysokość1-2 m
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełjasnozielone
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna, gleba przeciętna ogrodowa o umiarkowanej wilgotności, odczyn lekko kwaśny lub obojętny
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody w stylu orientalnym, do donicy na balkon lub taras
Informacje dodatkowepiękna jesienna barwa

Napisz opinię