Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sezon zimowy 2018/2019

Drodzy Klienci,

Dzień 3 grudnia jest ostatnim dniem wysyłki roślin w tym sezonie. Wszystkie zamówienia na rośliny zamówione po 3 grudnia będą realizowane wiosną 2019 roku.  Dokładna data wznowienia wysyłki roślin (marzec 2019) będzie zależna od wiosennych warunków pogodowych.

Pozostałe produkty z naszego sklepu są wysyłane na bieżąco.

Miłorząb dwuklapowy (ginko biloba)

http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy produkt polski

  • 16,00 zł  brutto

  • Netto: 14,82 zł

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt, który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania ilości sadzonek w naszej szkółce. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
3-litrowa
Wysokość:
50 cm
milorzab dwuklapowy ginko biloba sadzonki
zdjęcie wykonane w czerwcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Miłorząb dwuklapowy to długowieczne drzewo pochodzące z Chin, w swoim naturalnym środowisku osiągające powyżej 40 m wysokości. W Polsce rośnie trochę niższe, około 12 m wysokości po 30 latach. Tworzy regularną, luźną koronę, na początku wąską, później szeroko rozpostartą. Kora pokrywająca gałęzie na początku jest gładka i szara, a na starych pędach brązowa i spękana.

Miłorząb w systematyce jest zaliczany do drzew iglastych, natomiast jego igły bardziej przypominają liście. Latem są jasnozielone, a jesienią efektownie przebarwiają się na jaskrawożółty kolor i opadają na zimę.

Lubi gleby lekko kwaśne, żyzne i przepuszczalne, stanowisko słoneczne lub półcieniste. Jest odporny na choroby i niskie temperatury. Starsze okazy wytrzymują mrozy nawet -30 st. C. Młode sadzonki powinniśmy zabezpieczać na zimę agrowłókniną lub słomianymi chochołami (przez okres 2-3 lat po posadzeniu). Nie lubi przesadzania, dlatego powinniśmy dobrze przemyśleć jego docelową lokalizację w ogrodzie.

Dzięki swoim walorom dekoracyjnym i efektownej posturze, miłorząb już od wieków był otaczany szczególną troską i kultem religijnym m.in. w Japonii i Korei. Ginkgo Biloba wspomaga koncentrację i pamięć. Ma wiele zastosowań w kosmetyce naturalnej. Liście są używane jako surowiec zielarski. Wyciąg z liści jest wykorzystywany do produkcji leków, suplementów diety oraz kosmetyków, takich jak kremy ujędrniające, odmładzające, wygładzające i nawilżające skórę.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej