Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Ostrokrzew Meservy Blue Prince
Ostrokrzew Meservy Blue PrinceOstrokrzew Meservy Blue PrinceOstrokrzew Meservy Blue PrinceOstrokrzew Meservy Blue Prince

Ostrokrzew Meservy Blue Prince

Ilex ×meserveae 'Blue Prince'

  • 11,99 zł

  • Netto: 11,10 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 11 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2024-03-04.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AIlex
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Ostrokrzew Meservy Blue Prince
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielony krzew, o stożkowatym pokroju, dorastający do 2-3 m wysokości i 2 m szerokości. Liście duże, błyszczące, ciemnozielone o kolczastych brzegach. Odmiana ozdobna z liści, nie wytwarza owoców (osobnik męski – zapylacz dla odmian żeńskich). Ilex x meservae to mieszaniec ostrokrzewu kolczastego (ilex aquifolium) i ostrokrzewu wyprostowanego (Ilex rugosa), uzyskany w USA przez Kathleen Meserve. Ostrokrzew polecany jest do żywopłotów, lub do barwnych zestawień z innymi roślinami. Ciekawie wygląda również jako soliter – zwłaszcza zimą. Można go uprawiać zarówno w gruncie jak i w donicach. Świetnie sprawdza się jako ozdoba stroików świątecznych.

Stanowisko i uprawa

Preferuje gleby żyzne, wilgotne o odczynie zbliżonym do obojętnego. Ostrokrzew Meservy jest jedną z niewielu roślin, które doskonale radzą sobie na stanowisku cienistym, ale bardzo dobrze radzi sobie w półcieniu, czy pełnym słońcu. Dobrze znosi suszę. Odmiana jest mrozoodporna, ale zaleca się ją sadzić w miejscach osłoniętych od silnego wiatru. Roślina dobrze znosi cięcie, które można wykonać wiosną po ustąpieniu przymrozków.

 

Nazwa łacińskaIlex ×meserveae 'Blue Prince'
Docelowa wysokość2-3 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe (niepozorne)
Owocenie wytwarza owoców
Wymagania glebowegleba umiarkowanie wilgotna, przeciętna ogrodowa, odczyn zasadowy
Mrozoodporność-24 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowaniezimozielone żywopłoty, ogrody przydomowe, na stanowiska zacienione
Informacje dodatkoweodmiana męska, zapylacz dla odmian żeńskich

Napisz opinię

Produkty powiązane