0
Sprawdź!

Azalia wielkokwiatowa 'Christopher Wren'

  • Dostępność: 49 sztuk
  • Doniczka: 3-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 30 cm

  • 21,90 złWiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
3-litrowa
Wysokość:
30 cm
azalia christopher wren
zdjęcie wykonane w maju

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Krzew o sztywnych pędach i rozłożystym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1,5 m wysokości oraz 1 m szerokości. Liście podłużne, soczysto-zielone. Jesienią brązowieją, a na zimę opadają.

Kwiaty duże, w kolorze ciemnej żółci z ciemniejszym wzorkiem na górnym płatku. Zebrane w półkuliste kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnie niezawodnie i obficie w maju i czerwcu.

Azalie wielkokwiatowe preferują kwaśne i przepuszczalne podłoże – dobrze sprawdzi się mieszanka kwaśnego torfu lub ziemi kompostowanej, piasku oraz kory. Gubią liście na zimę, dlatego nie wysychają ani nie przemarzają zimą. Są całkowicie mrozoodporne w naszym klimacie i nie wymagają żadnego zabezpieczania na zimę. Stanowisko słoneczne lub półcieniste.

Efektownie prezentują się posadzone zarówno pojedynczo, jak i w grupie, w towarzystwie innych roślin wrzosowatych – różaneczników, azalii, wrzosów.

azalia wielkokwiatowa odmiany

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane