Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Turzyca sina Blue Zinger
Turzyca sina Blue ZingerTurzyca sina Blue ZingerTurzyca sina Blue ZingerTurzyca sina Blue ZingerTurzyca sina Blue ZingerTurzyca sina Blue Zinger

Turzyca sina Blue Zinger

Carex flacca 'Blue Zinger'

  • Dostępność: niedostępny
  • 17,00 zł

  • Netto: 15,74 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACarex
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Turzyca sina Blue Zinger
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia trawa ozdobna o ciekawej, niebieskawej barwie liści. Pokrój kępiasty, półkulisty, dorasta do około 40 cm wysokości. Liście wąskie, długie, przewisające, o efektownej, niebieskawej barwie, atrakcyjne przez cały rok, zachowują swoją barwę przez całą zimę stanowiąc ładny kontrast na tle zimowego krajobrazu. Kwitnie latem.

Preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Zimuje w gruncie, jest mrozoodporna w naszym klimacie. Wiosną należy delikatne przyciąć wszystkie liście.

Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach, w ogrodach przydomowych, rabatach, na skalniakach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne), w zestawieniu z innymi trawami ozdobnymi. Nadaje się również do uprawy w donicy. Gęstość sadzenia na 1 m4-5 sztuk.

Nazwa łacińskaCarex flacca 'Blue Zinger'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość20-40 cm
Docelowa szerokość20-40 cm
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełniebieskawe
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24°C
Zimozielonośćtak
Zastosowanienasadzenia grupowe, do małych ogródków, kompozycje naturalistyczne, ogrody skalne, w pojemniku

Napisz opinię