Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Turzyca Ribbon Falls®
Turzyca Ribbon Falls®

Turzyca Ribbon Falls®

Carex 'Ribbon Falls'

  • 19,99 zł

  • Netto: 18,51 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 19 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
1,5-litrowy
Wysokość
10-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACarex
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Turzyca Ribbon Falls®
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia trawa ozdobna o niskim wzroście i soczyście zielonych liściach, atrakcyjnie przewieszających się. Pokrój kępiasty, dorasta do około 40 cm wysokości i 50 cm szerokości. Liście wąskie, długie, łukowato wygięte, poskręcane na końcach, atrakcyjne przez cały rok, zachowują swoją barwę przez całą zimę stanowiąc ładny kontrast na tle zimowego krajobrazu. W lipcu wytwarza ozdobne, brązowe kłosy. Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach, w ogrodach przydomowych, rabatach, na skalniakach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne), w zestawieniu z innymi trawami ozdobnymi. Świetnie wygląda wsadzona do ładnej, ozdobnej donicy. Gęstość sadzenia na 1 m4-5 sztuk.

Stanowisko i uprawa

Preferuje gleby żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne, stanowisko lekko zacienione. Jest to trawa mało wymagająca i odporna na mróz w zależności od lokalnych warunków stanowiskowych. W północno-wschodniej części Polski zaleca się okrywanie na zimę. Nie wymaga wiosennego cięcia. Można ją rozmnażać przez podział kępy, najlepiej wczesną wiosną lub późną jesienią.

Nazwa łacińskaCarex 'Ribbon Falls'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość30-40 cm
Docelowa szerokość40-50 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanienasadzenia grupowe, do małych ogródków, kompozycje naturalistyczne, ogrody skalne, rabaty, w pojemniku

Napisz opinię

Produkty powiązane