Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sośnica japońska Cristata Form
Sośnica japońska Cristata Form

Sośnica japońska Cristata Form

Sciadopitys verticillata 'Cristata Form'

  • 140,00 zł

  • Netto: 129,63 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 135 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASciadopitys
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Sośnica japońska Cristata Form
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo ciekawy, rzadko spotykany w naszym kraju krzew o egzotycznym wyglądzie, nazywany czasami “parasolowatą sosną”. Jest to “żywa skamieniałość” – jedyny współczesny przedstawiciel rodziny sośnicowatych. W stanie dzikim występuje tylko w Japonii.

Cechą wyróżniającą odmianę 'Cristata Form' od innych sośnic są liczne staśmienia na pędach, które sprawiają, że roślina jest niezwykle atrakcyjna. Igły są grube, symetryczne, barwy ciemnozielonej. Igły nie zmieniają swojej barwy w ciągu roku. Rośnie średnio silnie, dając przyrosty rzędu 10-15 cm rocznie. W wieku 10 lat osiąga ok. 1 m wysokości i podobną szerokość. Stanowi atrakcyjny, mocno egzotyczny dodatek do naszych ogrodów. Warto znaleźć dla niej eksponowane miejsce, aby zachwycała wszystkich swoją niecodzienną urodą.

Wymaga stanowisk ciepłych, osłoniętych oraz żyznych i wilgotnych gleb o kwaśnym odczynie. Z powodzeniem może być uprawiana w donicy, którą zimą chowamy do nieogrzewanych pomieszczeń.

Nazwa łacińskaSciadopitys verticillata 'Cristata Form'
Pokrójstożkowaty
Docelowa wysokość1,2 - 1,5 m
Tempo wzrostuwolno rosnący
Kolor liści/igiełzielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn kwaśny lub lekko kwaśny
Mrozoodporność-18 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowaniesoliter (pojedynczo w eksponowanym miejscu), ogrody wrzosowiskowe, ogrody w stylu orientalnym

Napisz opinię

Produkty powiązane