Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sośnica japońska
Sośnica japońskaSośnica japońskaSośnica japońskaSośnica japońska

Sośnica japońska

Sciadopitys verticillata

  • 85,00 zł

  • Netto: 78,70 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 85 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
40-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASciadopitys
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Sośnica japońska
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo ciekawy, rzadko spotykany w naszym kraju krzew o egzotycznym wyglądzie, nazywany czasami “parasolowatą sosną”. Jest to “żywa skamieniałość” – jedyny współczesny przedstawiciel rodziny sośnicowatych. W stanie dzikim występuje tylko w Japonii. Rośnie powoli, osiągając w wieku 10 lat około 1 m wysokości. Jego charakterystyczną cechą są żywozielone, błyszczące, łuskowate igły gęsto pokrywające pędy. Na ich końcach wyrastają dłuższe igły, które tworzą efekt “parasolowatej” obwódki. Stanowi atrakcyjny, mocno egzotyczny dodatek do naszych ogrodów. Warto znaleźć dla niej eksponowane miejsce, aby zachwycała wszystkich swoją niecodzienną urodą.

Wymaga stanowisk ciepłych, osłoniętych oraz żyznych i wilgotnych gleb o kwaśnym odczynie. Z powodzeniem może być uprawiana w donicy, którą zimą chowamy do nieogrzewanych pomieszczeń.

Nazwa łacińskaSciadopitys verticillata
Pokrójstożkowaty
Docelowa wysokość7-8 m
Tempo wzrostuwolno rosnący
Kolor liści/igiełzielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn kwaśny lub lekko kwaśny
Mrozoodporność-18 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowaniesoliter (pojedynczo w eksponowanym miejscu), ogrody wrzosowiskowe, ogrody w stylu orientalnym

Napisz opinię

Produkty powiązane