Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sezon zimowy 2017/2018

Drodzy Klienci,

Dzień 4 grudnia jest ostatnim dniem wysyłki w tym sezonie. Wszystkie produkty zamówione po 4 grudnia będą realizowane wiosną 2018 roku.  Dokładna data wznowienia wysyłki roślin (marzec 2018) będzie zależna od wiosennych warunków pogodowych.

Sosna himalajska Nana

  • Dostępność: 79 sztuk
  • Producent:
    http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy

  • 25,00 złWiek sadzonki:
2 lata
Doniczka:
3-litrowa
Wysokość:
20 cm
sosna himalajska nana
zdjęcie wykonane w czerwcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Sosna himalajska to piękne drzewo, wywodzące się z Himalajów, niesamowicie dekoracyjne dzięki swoim długim, prawie 20-centymetrowym igłom. ‘Nana’ to karłowata odmiana tej sosny. Rośnie wolno, osiągając kompaktowe rozmiary. Pokrój szerokostożkowy z pędami rosnącymi poziomo. Igły miękkie w dotyku, szaro-zielone, malowniczo przewieszają się na czubkach pędów. Szyszki osadzone pionowo i zielononiebieskie, później zwisające, jasnobrązowe i lekko zakrzywione.

Roślina o niewielkich wymaganiach glebowych – dobrze rośnie na każdej przepuszczalnej i w miarę wilgotnej glebie ogrodowej – najlepiej lekko kwaśnej. Nie zaleca się sadzenia jej jedynie na glebach ciężkich, gliniastych. Do sadzenia powinniśmy wybierać stanowiska słoneczne, osłonięte od wiatru. Sosna ta cechuje się dużą odpornością na choroby,  w tym na rdzę wejmutkowo-porzeczową.

Najlepiej wygląda posadzona jako soliter w eksponowanym miejscu w ogrodzie. Przyciąga wzrok swoim oryginalnym pokrojem, pięknymi igłami oraz kompaktowymi wymiarami.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane