Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sosna Schwerina Wiethorst
Sosna Schwerina WiethorstSosna Schwerina WiethorstSosna Schwerina WiethorstSosna Schwerina Wiethorst

Sosna Schwerina Wiethorst

Pinus ×schwerinii 'Wiethorst'

  • 102,00 zł

  • Netto: 94,44 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 102 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
30-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APinus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Sosna Schwerina Wiethorst
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Karłowa odmiana sosny, osiągająca kompaktowe wymiary – w wieku 10 lat około 1,5 m wysokości oraz 1 m szerokości (roczny przyrost około 15 cm). Powstała poprzez skrzyżowanie sosny himalajskiej z sosną wejmutką, dzięki czemu przejęła najlepsze cechy obu gatunków. Jest to krzew o pokroju stożkowym, wzniesionym i gęstych, długich igłach. Są one miękkie, niekłujące, bardzo dekoracyjne, o barwie zielono-niebieskiej, malowniczo przewieszające się na krzewie. Stanowią główną ozdobę rośliny. Dekoracyjne są również jasnozielone szyszki, pojawiające się w dużych ilościach nawet na młodych roślinach. Młode szyszki wraz z wiekiem brązowieją. Najlepiej wygląda posadzona jako soliter w eksponowanym miejscu w ogrodzie. Przyciąga wzrok swoim oryginalnym pokrojem, pięknymi igłami oraz kompaktowymi wymiarami.

Stanowisko i uprawa

Sosna jest rośliną odporną i łatwą w uprawieNie przemarza, nie trzeba jej okrywać na zimę. Rzadko choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Rośnie na większości przeciętnych gleb ogrodowych, nawet jałowych i piaszczystych, natomiast nie znosi gleb podmokłych i ciężkich (gliniastych). Gleba, w której będzie rosła musi być dobrze przepuszczalna. Gleby ciężkie należy rozluźnić poprzez wymieszanie ich z piaskiem. Sosna wytwarza zarówno powierzchniowy, jak i głęboki system korzeniowy i nie wymaga intensywnego podlewania - podlewamy tylko wtedy, gdy widzimy, że podłoże jest wyraźnie przeschnięte. Preferuje stanowisko słoneczne, jednak może rosnąć również w lekkim zacienieniu. Roślina tolerancyjna w stosunku do pH - dobrze radzi sobie zarówno na glebach kwaśnych, jak i zasadowych. Nie wymaga intensywnego nawożenia - zazwyczaj wystarczy ją zasilić raz w roku niewielką dawką nawozu mineralnego lub organicznego (np. obornikiem). 

W celu ograniczenia wzrostu i lepszego zagęszczania sosnę można przycinać, nie tniemy jednak rozwiniętych igieł, tylko tzw. "świeczki" - charakterystyczne, młode przyrosty, które pojawiają się przeważnie na przełomie maja i czerwca. Można je skrócić o 1/3, 1/2 długości lub więcej, wedle uznania.

Nazwa łacińskaPinus ×schwerinii 'Wiethorst'
Pokrójszerokostożkowy
Docelowa wysokośćod 3 do 5 m
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igiełsrebrzyste, szare, niebieskawe
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-23 ºC
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, soliter

Napisz opinię

Produkty powiązane