Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Sosna drobnokwiatowa Fukai
 • Sosna drobnokwiatowa Fukai
 • Sosna drobnokwiatowa Fukai
 • Sosna drobnokwiatowa Fukai
 • Sosna drobnokwiatowa Fukai
 • Sosna drobnokwiatowa Fukai

Sosna drobnokwiatowa Fukai

Pinus parviflora 'Fukai'

 • Dostępność: niedostępny
 • 85,00 zł

 • Netto: 78,70 zł
 • Cena w punktach: 2125
 • Zaloguj się, aby otrzymać 78 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Sosna drobnokwiatowa o powolnym wzroście, osiągająca w wieku 10 lat około 1,5 m wysokości oraz szerokość 0,7 m. Docelowo moze osiągnąć 5-8 m wysokości. Pokrój drzewiasty, dosyć nieregularny, z luźno ułożonymi pędami. Z wiekiem przybiera formę szerokostożkową. Igły zielone z ciekawymi zółtymi przebarwieniami w poprzek oraz białymi paskami pod spodem, krótkie, lekko poskręcane. Żółte przebarwienia mogą być mniej lub bardzie widocznie, w zależności od wieku rośliny, stanowiska oraz pory roku. Nawet młode rośliny wytwarzają szyszki, początkowo są one zielone, później brązowiejące.

Sosna jest rośliną odporną i bardzo łatwą w uprawie. Rośnie dobrze na każdej glebie, nawet na suchej i piaszczystej lub gliniastej. Nie przemarza, nie choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Z powodu swojego częściowo żółtego wybarwienia nie poleca się sadzenia tej odmiany na pełnym słońcu, ponieważ żółte części igieł moga ulec poparzeniu.

Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo w ogrodach skalnych, ogrodach w stylu japońskim, małych ogródkach przydomowych oraz na wrzosowiskach. Jest dobrym materiałem do formowania i tworzenia 'bonsai'.

Nazwa łacińskaPinus parviflora 'Fukai'
Pokrójdrzewiasty, nieregularny, szerokostożkowy
Docelowa wysokośćod 5 do 8 m
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca 
Kolor liści/igiełjasnozielone, żółte, złociste
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, podłoże suche lub umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, skalniaki, wrzosowiska, ogrody w stylu orientalnym, pojedynczo e eksponowanym miejscu

Napisz opinię