Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Turzyca Morrowa Ice Dance
  • Turzyca Morrowa Ice Dance
  • Turzyca Morrowa Ice Dance
  • Turzyca Morrowa Ice Dance
  • Turzyca Morrowa Ice Dance
  • Turzyca Morrowa Ice Dance

Turzyca Morrowa Ice Dance

Carex morrowii 'Ice Dance'

  • 18,00 zł

  • Netto: 16,67 zł
  • Cena w punktach: 450
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Wieloletnia trawa ozdobna o niskim wzroście i dwubarwnych liściach. Pokrój kępiasty, półkulisty, dorasta do około 40 cm wysokości. Liście wąskie, długie, delikatnie przewisające, zielone z białym brzegiem (szerszym niż u odmiany 'Variegata'), atrakcyjne przez cały rok, zachowują swoją barwę przez całą zimę stanowiąc ładny kontrast na tle zimowego krajobrazu. Kwitnie w kwietniu wytwarzając ładne, żółte pręciki.

Preferuje gleby żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach zacienionych, z tego względu często wykorzystuje się ją do obsadzania terenu pod dużymi drzewami. Zimuje w gruncie, jest odporna na mróz w zależności od lokalnych warunków stanowiskowych. Część liści przemarza, na wiosnę zaleca się niskie przycięcie całej rośliny, młode liście szybko odbijają z korzeni.

Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach, w ogrodach przydomowych, rabatach, na skalniakach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne), w zestawieniu z innymi trawami ozdobnymi. Nadaje się również do uprawy w donicy. Gęstość sadzenia na 1 m4-5 sztuk.

Nazwa łacińskaCarex morrowii 'Ice Dance'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość20-50 cm
Docelowa szerokość20-50 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone z białym brzegiem
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniekwiecień
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-18 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanienasadzenia grupowe, do małych ogródków, kompozycje naturalistyczne, ogrody skalne, w pojemniku

Napisz opinię

Produkty powiązane