Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster
  • Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster
  • Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster
  • Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster
  • Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster
  • Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster

Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster

Calamagrostis ×acutiflora 'Karl Foerster'

  • 18,00 zł

  • Netto: 16,67 zł
  • Cena w punktach: 450
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Wieloletnia, efektowna trawa ozdobna tworząca duże kępy. Dorasta do ok. 1 m, przy średnicy ok. 60 cm, podczas kwitnienia kwiatostany mogą osiągać wysokość 1,8 m. Liście zielone, wąskie, sztywne, delikatnie wygięte, jesienią zmieniają barwę na żółto-beżową. Kwiatostany wiechowate, na początku kwitnienia czerwonobrązowe, później beżowo-żółte, pojawiają się od czerwca do sierpnia. Wygląda efektownie nie tylko latem, ale również zimą, gdy liście są pokryte szronem.

Trzcinnik to roślina łatwa w uprawie. Preferuje gleby przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Roślina polecana do ogrodów przydomowych, na rabaty, do kompozycji naturalistycznych, a także do uprawy w pojemniku. Gęstość sadzenia 7 szt/m2. Kwiatostany znakomicie nadają się na żywe lub suche bukiety.

Nazwa łacińskaCalamagrostis ×acutiflora 'Karl Foerster'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbeżowe
Kwitnieniesierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, gliniasta, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna w stosunku do pH
Mrozoodporność-33 °C
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, parki, kompozycje naturalistyczne, nasadzenia grupowe, soliter, do uprawy w donicy, kwiaty cięte, suche bukiety

Napisz opinię

Produkty powiązane