Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Świerk pospolity Rydal XXL 250 cm
  • Świerk pospolity Rydal XXL 250 cm
  • Świerk pospolity Rydal XXL 250 cm
  • Świerk pospolity Rydal XXL 250 cm
  • Świerk pospolity Rydal XXL 250 cm
  • Świerk pospolity Rydal XXL 250 cm

Świerk pospolity Rydal XXL 250 cm

Picea abies 'Rydal'

  • 1 800,00 zł

  • Netto: 1 666,67 zł
  • Cena w punktach: 45000
  • Zaloguj się, aby otrzymać 1666 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2022-10-02.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Ważne informacje:

Oferta dotyczy dużego egzemplarza, przedstawionego na zdjęciu. Podana wysokość to wysokość samej rośliny, bez balotu. Roślina rosnąca w gruncie, wykopywana i balotowana po złożeniu zamówienia. Dostawa roślin z gruntu jest prowadzona wiosną i jesienią - w okresie wiosennym od 1 marca do 30 kwietnia. W okresie jesiennym od 1 października do 30 listopada. Podane terminy mogą ulec przesunięciu w zależności od warunków pogodowych.

Istnieje możliwość dostawy naszym transportem + posadzenia rośliny, koszt zależny od miejsca dostawy - w celu wyceny prosimy o kontakt.

Jedna z niewielu odmian świerka o czerwonych wiosennych przyrostach. Rośnie jako drzewo o regularnym stożkowym pokroju i gęsto ułożonych pędach, po 10 latach dorasta do 3-4 m wysokości. Igły o barwie ciemnozielonej, gęsto ułożone wokół pędów. Młode wiosenne przyrosty są barwy różowoczerwonej, co sprawie, że świerk wygląda o tej porze roku niezwykle efektownie i niepowtarzalnie. Czerwone przyrosty zaczynają się pojawiać w kwietniu i utrzymują się przez około miesiąc, później zielenieją. Świerk ten ma zatem 2 różne oblicza - wiosną jest czerwony, przez resztę roku ciemnozielony. Dodatkową ozdobą są purpurowe szyszki, które są wytwarzane przez starsze rośliny. Odmiana "kolekcjonerska", ciekawa ze względu na swoje wiosenne ubarwienie, polecana do sadzenia jako soliter w eksponowanym miejscu w dużych ogrodach i parkach.

Świerk nie ma dużych wymagań uprawowych. Rośnie dobrze na większości gleb ogrodowych, preferuje te lekko kwaśne, próchniczne i umiarkowanie wilgotne. Stanowisko słoneczne, aczkolwiek może rosnąć również w lekko zacienionym.

Nazwa łacińskaPicea abies 'Rydal'
Pokrójstożkowy
Docelowa wysokośćod 5 do 10 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone, młode przyrosty różowoczerwone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna, gleba przeciętna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-34 ºC
Zimozielonośćtak
Zastosowanieduże ogrody i parki, soliter

Napisz opinię

Produkty powiązane