Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Cedr himalajski Karl Fuchs

Cedr himalajski Karl Fuchs

Cedrus deodara 'Karl Fuchs'

  • 130,00 zł

  • Netto: 120,37 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 130 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
60-100 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACedrus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Cedr himalajski Karl Fuchs
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Duże, zimozielone drzewo o igłach podobnych do igieł modrzewia. Występuje na terenach górzystych, na wysokościach aż do 2500 m n.p.m. Pokrój stożkowy, wytwarza prosty pień przewodni, od którego odchodzą szeroko rozpostarte pędy o zwisających końcach. Po 15 latach osiąga około 5 m wysokości. Igły długości ok. 2,5 cm, sztywne, srebrzysto-niebieskie, nie opadają na zimę. Roślina jednopienna, wytwarza zarówno szyszki męskie (dł. ok. 8 cm), jak i żeńskie (ok. 13 cm).

Cedr to piękne długowieczne drzewo. Odmiana 'Karl Fuchs' jest jedną z najbardziej mrozoodpornych odmian cedru (znosi spadki temperatury nawet do -30 °C) , dzięki czemu może być uprawiania nie tylko w zachodniej części kraju, ale także w centralnej. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, osłoniętym od wiatru. Młode egzemplarze zaleca się zabezpieczać na zimę agrowłókniną. Starsze egzemplarze nie wymagają okrywania, zimują bez żadnego problemu. Jest tolerancyjny w stosunku do gleby i może rosnąć na większości przeciętnych, umiarkowanie wilgotnych gleb ogrodowych. Odczyn podłoża lekko kwaśny.

Znajduje zastosowanie przede wszystkim jako soliter w eksponowanych miejscu w ogrodzie. Sadzi się je również w parkach. Drewno cedru od lat cenione jest ze względu na swoją trwałość, piękną barwę i korzenny zapach.

Nazwa łacińskaCedrus deodara 'Karl Fuchs'
Pokrójstożkowy
Docelowa wysokośćod 5 do 10 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełszare, srebrzyste, niebieskawe
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-21 ºC
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, nasadzenia parkowe, ogrody w stylu orientalnym, soliter w eksponowanych miejscach

Napisz opinię

Produkty powiązane