Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Cedr himalajski Karl Fuchs

Cedrus deodara 'Karl Fuchs'


  • 110,00 zł

  • Netto: 101,85 zł
  • Cena w punktach: 2750
  • Zaloguj się, aby otrzymać 101 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Duże, zimozielone drzewo o igłach podobnych do igieł modrzewia. Występuje na terenach górzystych, na wysokościach aż do 2500 m n.p.m. Pokrój stożkowy, wytwarza prosty pień przewodni, od którego odchodzą szeroko rozpostarte pędy o zwisających końcach. Po 15 latach osiąga około 5 m wysokości. Igły długości ok. 2,5 cm, sztywne, srebrzysto-niebieskie, nie opadają na zimę. Roślina jednopienna, wytwarza zarówno szyszki męskie (dł. ok. 8 cm), jak i żeńskie (ok. 13 cm).

Cedr to piękne długowieczne drzewo. Odmiana 'Karl Fuchs' jest jedną z najbardziej mrozoodpornych odmian cedru (znosi spadki temperatury nawet do -30 °C) , dzięki czemu może być uprawiania nie tylko w zachodniej części kraju, ale także w centralnej. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, osłoniętym od wiatru. Młode egzemplarze zaleca się zabezpieczać na zimę agrowłókniną. Starsze egzemplarze nie wymagają okrywania, zimują bez żadnego problemu. Jest tolerancyjny w stosunku do gleby i może rosnąć na większości przeciętnych, umiarkowanie wilgotnych gleb ogrodowych. Odczyn podłoża lekko kwaśny.

Znajduje zastosowanie przede wszystkim jako soliter w eksponowanych miejscu w ogrodzie. Sadzi się je również w parkach. Drewno cedru od lat cenione jest ze względu na swoją trwałość, piękną barwę i korzenny zapach.

Nazwa łacińska Cedrus deodara 'Karl Fuchs'
Pokrój stożkowy
Docelowa wysokość od 5 do 10 m
Tempo wzrostu wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł szare, srebrzyste, niebieskawe
Stanowisko słoneczne
Wymagania glebowe gleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność -21 ºC
Zimozieloność tak
Zastosowanie ogrody przydomowe, nasadzenia parkowe, ogrody w stylu orientalnym, soliter w eksponowanych miejscach

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej