Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sośnica japońska Sternschnuppe
Sośnica japońska SternschnuppeSośnica japońska Sternschnuppe

Sośnica japońska Sternschnuppe

Sciadopitys verticillata 'Sternschnuppe'

  • 110,00 zł

  • Netto: 101,85 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 110 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
25-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASciadopitys
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Sośnica japońska Sternschnuppe
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo ciekawy, rzadko spotykany w naszym kraju krzew o egzotycznym wyglądzie, nazywany czasami “parasolowatą sosną”. Jest to “żywa skamieniałość” – jedyny współczesny przedstawiciel rodziny sośnicowatych. W stanie dzikim występuje tylko w Japonii. Odmiana 'Sternschnuppe' od gatunku wyróżnia się dużo grubszymi, symetrycznymi igłami barwy ciemnozielonej. Igły nie zmieniają swojej barwy w ciągu roku. Rośnie średnio silnie, dając przyrosty rzędu 10-15 cm rocznie. W wieku 10 lat osiąga ok. 1 m wysokości. Pokrój stożkowy. Stanowi atrakcyjny, mocno egzotyczny dodatek do naszych ogrodów. Warto znaleźć dla niej eksponowane miejsce, aby zachwycała wszystkich swoją niecodzienną urodą.

Wymaga stanowisk ciepłych, osłoniętych oraz żyznych i wilgotnych gleb o kwaśnym odczynie. Z powodzeniem może być uprawiana w donicy, którą zimą chowamy do nieogrzewanych pomieszczeń.

Nazwa łacińskaSciadopitys verticillata 'Sternschnuppe'
Pokrójstożkowaty
Docelowa wysokość1,5 m
Tempo wzrostuwolno rosnący
Kolor liści/igiełzielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn kwaśny lub lekko kwaśny
Mrozoodporność-18 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowaniesoliter (pojedynczo w eksponowanym miejscu), ogrody wrzosowiskowe, ogrody w stylu orientalnym

Napisz opinię

Produkty powiązane