Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Prusznik Victoria
Prusznik VictoriaPrusznik VictoriaPrusznik VictoriaPrusznik VictoriaPrusznik VictoriaPrusznik Victoria

Prusznik Victoria

Ceanothus impressus Victoria

  • 29,00 zł

  • Netto: 26,85 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 29 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACeanothus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Prusznik Victoria
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Uroczy krzew zwany również bzem kalifornijskim, jednak z bzami nie ma nic wspólnego. W krajach o łagodnym klimacie dorasta nawet do 3 m wysokości, w naszym kraju rośnie dużo wolniej i osiąga mniejsze rozmiary - około 1,5 m (średni roczny przyrost 20-30 cm). Liście ciemnozielone, długości 2-3 cm, jajowate i błyszczące, mają przyjemny korzenny zapach i nie opadają na zimę (roślina zimozielona). Kwiaty w rzadko spotykanym błękitnym kolorze, nie bledną na słońcu, pojawiają się przeważnie na początku czerwca i utrzymują na krzewie do lipca. Kwitnienie jest bardzo obfite, kwiaty pokrywają praktycznie cały krzew.

Prusznik najlepiej rośnie na glebie żyznej i przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym. Nie zaleca się intensywnego nawożenia azotem, najlepiej użyć nawozów o spowolnionym działaniu. Prusznik nie jest rośliną całkowicie mrozoodporną, jednak przy zachowaniu odpowiednich warunków można z powodzeniam uprawiać go w każdej części kraju. Posadzony na stanowisku osłoniętym od wiatru jest w stanie wytrzymać spadki temperatury nawet -18 °C. Przed zimą warto utworzyć kopczyk wokół korzeni. Rośliny nie musimy okrywać na całą zimę, wystarczy ją osłonić tylko w przypadku zapowiadanych dużych spadków temperatur, a po ociepleniu zdjąć osłony. Przycinanie najlepiej przeprowadzić zaraz po kwitnieniu (lipiec, sierpień).

Odmiana bardzo efektowna ze względu na błękitny kolor kwiatów. Jednym z jej zastosowań jest tworzenie wysokich kwitnących żywopłotów.

Nazwa łacińskaCeanothus impressus Victoria
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość1,5 m
Docelowa szerokość1 m
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówniebieski, fioletowy
Kwitnieniemaj, czerwiec (jesienią powtarza kwitnienie)
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, odczyn obojętny lub zasadowy
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćtak
Gęstość sadzenia na żywopłot60 cm

Napisz opinię

Produkty powiązane