Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Perukowiec Grace
Perukowiec GracePerukowiec GracePerukowiec GracePerukowiec Grace

Perukowiec Grace

cotinus coggygria 'Grace'

  • 190,00 zł

  • Netto: 175,93 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 190 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
5 lat
Pojemnik
15-litrowy
Wysokość
100-120 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACotinus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Perukowiec Grace
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Silnie rosnący krzew lub małe drzewo o efektownych, kontrastowych liściach i luźnym pokroju. Osiąga około 5 m wysokości. Liście bordowe, długości około 10 cm, jesienią przebarwiają się na piękny, jaskrawoczerwony kolor. Dodatkową ozdobną są tzw. peruki, czyli owocostany pokryte różowymi, piórkowatymi włoskami. Są bardzo duże i puszyste, przyjemne w dotyku i niezwykle dekoracyjne. Pojawiają się na krzewie przez cały rok, od wczesnej wiosny do jesieni.

Perukowce to rośliny bardzo łatwe w uprawie. Aby cieszyły oko piękną barwą, należy zapewnić im stanowisko słoneczne. Najlepiej rosną na glebach zasadowych, piaszczysto-gliniastych, przepuszczalnych. Ze względu na głęboki system korzeniowy doskonale znoszą suszę. Są odporne na choroby i lekkie zasolenie gleby. Dobrze zimują w naszych warunkach klimatycznych. Aby obficie kwitły, powinniśmy ograniczać ich cięcie.

Roślina polecana do sadzenia zarówno jako soliter, jak i do barwnych zestawień kolorystycznych. Można również uprawiać w pojemniku.

Nazwa łacińskacotinus coggygria 'Grace'
Pokrójkrzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokośćdo 5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełczerwone, bordowe
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnienieczerwiec, lipiec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, gleba przeciętna ogrodowa, odczyn zasadowy
Mrozoodporność- 23 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane