Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Kolkwicja chińska

Kolkwitzia amabilis

  • Dostępność: 41 sztuk
  • Czas wysyłki: 2-3 dni
produkt polski

  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł


Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
20 cm
kolkwicja chińska
zdjęcie wykonane w czerwcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo ładny, rozłożysty krzew, dorastający do 2 m wysokości. Jego pędy przewieszają się malowniczo, często uginając się pod ciężarem kwiatów.

Białoróżowe, dzwonkowate kwiaty o średnicy 2 cm pojawiają się na krzewie w maju i czerwcu. Kwitnienie jest bardzo obfite.

Kolkwicja chińska nie ma wysokich wymagań glebowych. Lubi miejsce mocno nasłonecznione, wtedy kwitnie najobficiej. Jest mrozoodporna, może być więc sadzona na terenie całego kraju. Dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza, dlatego często sadzi się ją w miastach i na terenach przemysłowych.

Nazwa łacińska: Kolkwitzia amabilis
Pokrój: krzaczasty, rozłożysty
Docelowa wysokość: od 1 m do 2 m
Tempo wzrostu: roślina szybkorosnąca
Kolor liści/igieł: ciemnozielone
Barwa kwiatów: różowe
Kwitnienie: maj
Mrozoodporność: -23 °C
Zastosowanie:
  • ogrody przydomowe
  • parki
  • zieleń publiczna
Stanowisko: słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe: podłoże umiarkowanie wilgotne, gleba przeciętna, roślina tolerancyjna
Zimozieloność: nie

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej