Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Kalina japońska Watanabe
Kalina japońska WatanabeKalina japońska WatanabeKalina japońska WatanabeKalina japońska WatanabeKalina japońska WatanabeKalina japońska Watanabe

Kalina japońska Watanabe

Viburnum plicatum 'Watanabe'

  • 24,00 zł

  • Netto: 22,22 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 24 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-25 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AViburnum
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Kalina japońska Watanabe
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wolno rosnący krzew o wzniesionych pędach, dorastający do 1,5 m wysokości. Liście wiosną i latem koloru ciemnozielonego, jesienią przebarwiają się na ciemną czerwień. Od spodu owłosione, o jajowatym kształcie.

Roślina szczególnie efektownie wygląda w okresie kwitnienia. Kwiatostany w kolorze białym, zebrane w luźne, płaskie kwiatostany, pojawiają się w maju i utrzymują się na krzewie aż do września. Jest to jeden z najdłużej kwitnących krzewów. Kwiatostany złożone są z kwiatów płodnych i płonych. Równie dekoracyjne są czerwone owocki, które pojawiają się po kwitnieniu, a później przebarwiają się na niebieskoczarny kolor. 

Roślina o niskich wymaganiach uprawowych. Preferuje żyzne, lekko wilgotne gleby i stanowiska osłonięte, półcieniste. Dobrze wygląda posadzona pojedynczo w miejscu eksponowanym.

Nazwa łacińskaViburnum plicatum 'Watanabe'
Pokrójkrzaczasty, rozłożysty
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone, jesienią przebarwiające się na czerwono
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Owocowaniewrzesień, październik
Owoceczerwone, ozdobne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne/przeciętne ogrodowe, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody orientalne, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię

Produkty powiązane