Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Proso rózgowate Dallas Blues
Proso rózgowate Dallas BluesProso rózgowate Dallas BluesProso rózgowate Dallas BluesProso rózgowate Dallas Blues

Proso rózgowate Dallas Blues

Panicum virgatum 'Dallas Blues'

  • 18,00 zł

  • Netto: 16,67 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
40-80 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APanicum
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Proso rózgowate Dallas Blues
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Trawa ozdobna pochodząca z Ameryki Północnej. Tworzy zwarte kępy o sztywnych, wyprostowanych pędach, przewisających w górnej części rośliny. Dorasta do ok. 2 m wysokości. Liście szerokie, barwy stalowo-niebieskiej, jesienią przebarwiają się efektownie na miedziano-brązowy kolor. W lipcu pojawiają się kwiaty, skupione w ogromne (40-50 cm długosci) kwiatostany na szczytach pędów. Kwiaty mają barwę różowo-fioletową, utrzymują się aż do późnej jesieni. Duże różowe kwiatostany w połączeniu ze stalowo-niebieską barwą liści dają naprawdę ciekawy, kontrastowy efekt kolorystyczny.

Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych osłoniętych od silnego wiatru. Jest odporne na choroby i szkodniki. Jest dostatecznie mrozodoporne jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem białą agrowłókniną. 

Proso poleca się do ogrodów przydomowych, skalnych, orientalnych, a także na wrzosowiska i małe rabaty. Do sadzenia pojedynczo lub w grupach. Świetnie sprawdzają się w uprawie w pojemnikach do ozdoby tarasu, czy balkonu (należy wtedy zapewnić odpowiednią ilość wody i nie dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej).

Nazwa łacińskaPanicum virgatum 'Dallas Blues'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość2 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełniebieskawe
Barwa kwiatówróżowe, fioletowe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-28 °C
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, pojemniki, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane