Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Perukowiec podolski Royal Purple
Perukowiec podolski Royal PurplePerukowiec podolski Royal PurplePerukowiec podolski Royal PurplePerukowiec podolski Royal Purple

Perukowiec podolski Royal Purple

Cotinus coggygria 'Royal Purple'

  • Dostępność: niedostępny
  • 35,00 zł

  • Netto: 32,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 35 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACotinus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Perukowiec podolski Royal Purple
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Jedna z najlepszych i najpopularniejszych odmian perukowca. Niesamowicie dekoracyjny krzew, stanowiący ozdobę ogrodu przez cały rok. Wiosną  ozdobny głównie dzięki swoim okrągłym liściom w kolorze ciemnej purpury. Latem wypuszcza wspaniałe, puszyste kwiatostany (tzw. peruki), natomiast jesienią zmieniają kolor liści na jaskrawo-czerwony, stanowąc piękny kontrast na tle innych roślin. Odmiana 'Royal Purple' osiąga około 2-3 m wysokości (roczny przyrost około 15 cm). Tworzy zwartą, gęstą koronę o kopulastym kształcie. Liście duże, matowe i owalne, ciemno-purpurowe, jesienią przebarwiają się na czerwono. Roślina polecana do sadzenia zarówno jako soliter, jak i do barwnych zestawień kolorystycznych.

Stanowisko i uprawa

Perukowce to rośliny bardzo łatwe w uprawie. Aby cieszyły oko piękną barwą, należy zapewnić im stanowisko słoneczne. Najlepiej rosną na glebach zasadowych, piaszczysto-gliniastych, przepuszczalnych. Ze względu na głęboki system korzeniowy doskonale znoszą suszę. Są odporne na choroby i lekkie zasolenie gleby. Dobrze zimują w naszych warunkach klimatycznych. Aby obficie kwitły, powinniśmy ograniczać ich cięcie.

Nazwa łacińskaCotinus coggygria 'Royal Purple'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość2-3 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełczerwone i purpurowe
Barwa kwiatówpurpurowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, gleba przeciętna ogrodowa, odczyn zasadowy
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, w grupach

Napisz opinię