Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Lilak pospolity Aucubaefolia DWUBARWNY
  • Lilak pospolity Aucubaefolia DWUBARWNY
  • Lilak pospolity Aucubaefolia DWUBARWNY
  • Lilak pospolity Aucubaefolia DWUBARWNY
  • Lilak pospolity Aucubaefolia DWUBARWNY
  • Lilak pospolity Aucubaefolia DWUBARWNY

Lilak pospolity Aucubaefolia DWUBARWNY

Syringa vulgaris 'Aucubaefolia'

  • 21,00 zł

  • Netto: 19,44 zł
  • Cena w punktach: 525
  • Zaloguj się, aby otrzymać 19 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Bardzo dekoracyjna odmiana o rozłożystym pokroju i pstrych liściach. Dorasta do około 3-4 m wysokości jako krzew (można również wyprowadzić na niewielkie drzewko). Ma sercowate liście, barwy jasnozielonej, efektownie upstrzone białymi i kremowymi plamami. Kwiaty liliowe, półpełne, zebrane w wiechowate kwiatostany (około 30 cm długości) na szczytach pędów. Kwitnienie odbywa się w maju i czerwcu

Lilak preferuje gleby umiarkowanie żyzne, przepuszczalne, również gliniaste. Nie lubi gleb kwaśnych. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, ale dobrze radzi sobie również w półcieniu. Jest odporny na mróz, dobrze znosi suszę i zanieczyszczenia miejskie. Cięcie wykonujemy po kwitnieniu, usuwając stare kwiatostany i skracając pędy. Odmiana polecana do parków i dużych ogrodów, a także na naturalne żywopłoty. Jasnozielone liście i liliowe kwiaty pięknie prezentują się na tle ciemniejszych roślin.

Nazwa łacińskaSyringa vulgaris 'Aucubaefolia'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćod 3 do 4 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełwielobarwne, pstre
Barwa kwiatówliliowe
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, pojemniki
Termin kwitnieniamaj, czerwiec

Napisz opinię

Produkty powiązane