Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Lagerstremia indyjska Red Filli ® (Bez południa)

Lagerstroemia indica 'Red Filli'


  • 16,00 zł

  • Netto: 14,81 zł
  • Cena w punktach: 400
  • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Niski krzew, dorastający do ok. 0,5 m wysokości i podobnej szerokości, o pokroju krzaczastym, wciąż rzadko spotykany w Polsce. Liście owalne, zielone, przebarwiające się jesienią na kolor żółty / pomarańczowy. Kwiaty w kolorze ciemnego różu, wpadające w czerwień, o pofałdowanych brzegach, pięciopłatkowe, zebrane w wiechowate kwiatostany, pojawiają się od lipca do września. Kwitnienie jest bardzo obfite i efektowne. Kwiaty rozwijają się stopniowo, jeden po drugim, przez co okres kwitnienia jest wydłużony. Jedna z najbardziej odpornych na mróz odmian lagerstremii indyjskiej. Świetnie wygląda posadzona w donicy na balkonie lub tarasie, a także posadzona obok traw i innych kwitnących bylin.

Lagerstremia indyjska najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i osłoniętych od wiatru, na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych, o pH lekko kwaśnym lub neutralnym. Toleruje większość gleb ogrodowych. Podczas kwitnienia wymaga obfitego podlewania, nie lubi jednak stojącej wody. W tym okresie warto również zasilać krzew nawozem mineralnym i usuwać przekwitnięte kwiatostany. Zaleca się Zimą zaleca się okrycie krzewu agrowłókniną (ewentualnie słomą, gałązkami roślin iglastych) i usypanie kopczyka wokół podstawy. Roślinę można uprawiać również w donicy, którą zimą przenosimy do chłodnego, jasnego pomieszczenia.

Nazwa łacińska Lagerstroemia indica 'Red Filli'
Pokrój krzaczasty
Docelowa wysokość od 0,5 do 1 m
Tempo wzrostu wolno rosnący (karłowy)
Kolor liści/igieł zielone, jesienią żółto-pomarańczowe
Barwa kwiatów ciemnoróżowe, czerwone
Kwitnienie lipiec, sierpień, wrzesień
Wymagania glebowe podłoże umiarkowanie wilgotne, gliniaste, odczyn lekko kwaśny lub neutralny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność -20 °C
Zimozieloność nie

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej