Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Trawa Pampasowa biała Pumila
Trawa Pampasowa biała PumilaTrawa Pampasowa biała PumilaTrawa Pampasowa biała PumilaTrawa Pampasowa biała Pumila

Trawa Pampasowa biała Pumila

Cortaderia selloana 'Pumila'

  • Dostępność: niedostępny
  • 48,00 zł

  • Netto: 44,44 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 48 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-80 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACortaderia
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Trawa Pampasowa biała Pumila
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ciekawa odmiana trawy pampasowej tworząca kremowobiałe kwiatostany. Kortaderia 'Pumila' dorasta do ok 1m wysokości (ok. 1,5m w czasie kwitnienia) i bardzo dobrze się rozrasta tworząc gęste kępy. Liście są ciemnozielone o ostrych brzegach. Pojawiające się późnym latem i jesienią puszyste, kremowobiałe kwiatostany są najbardziej efektowną częścią rośliny. Dekoracyjne wiechy długo utrzymują się na roślinie i są ozdobą rośliny także po zakończeniu wegetacji. Kwiatostany nadają się do suszenia.

Trawa pampasowa wymaga żyznego, przepuszczalnego podłoża. Starsze rośliny dobrze znoszą okresowe susze. Roślina preferuje stanowiska słoneczne. Trawa wymaga zabezpieczenia przed mrozem. Zimą należy związać wszystkie liście i owinąć agrowłókniną, a ziemię wokół korzeni obsypujemy grubą warstwą kory, liści lub słomy (grubość 10-15 cm) w promieniu 50 cm. Wiosną po ustąpieniu przymrozków zdejmujemy zabezpieczenia i przycinamy trawę na wysokość 20-30 cm. Innym sposobem zimowania jest uprawa w donicy, którą zimą przechowujemy w nieogrzewanym, jasnym pomieszczeniu (o temperaturze 0-5 °C).

Nazwa łacińskaCortaderia selloana 'Pumila'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość2 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówkremowo białe
Kwitnieniewrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże wilgotne, próchniczne, przepuszczalne odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-15 °C

Napisz opinię