Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Przywarka japońska
Przywarka japońskaPrzywarka japońska

Przywarka japońska

Schizophragma hydrangeoides

  • 38,00 zł

  • Netto: 35,19 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 38 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
40-80 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASchizophragma
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Przywarka japońska
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Pnącze z rodziny hortensjowatych. Rośnie silnie, dorasta do około 6 m, przyrastają 0,5 m rocznie, wspina się przy pomocy korzonków czepnych. Wytwarza duże, sercowate, ciemnozielone liście, jesienią przebarwiające się na żółto, opadające na zimę. Kwitnie na od czerwca do sierpnia. Kwiaty zebrane są w duże i płaskie kwiatostany o średnicy do 20 cm.

Dużą zaletą przywarki japońskiej jest fakt, że może rosnąć na stanowisku zacienionym. Warto ją zatem posadzić wszędzie tam, gdzie pozostałe rośliny nie chcą rosnąć ze względu na brak słońca (idealna na wystawę północną). Roślina preferuje podłoża lekkie i próchnicze. Najlepiej rośnie na podłożu wilgotnym o odczynie lekko kwaśnym lub zbliżonym do obojętnego. 

Jeśli chcemy, aby roślina rosła w górę, a nie płożyła się po ziemi, trzeba posadzić ją blisko powierzchni, po których może się wspinać (płoty, altany, mury, drzewa). Z powodzeniem może być również wykorzystana jako roślina okrywowa.

Nazwa łacińskaSchizophragma hydrangeoides
Pokrójpnącze
Docelowa wysokość6 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, wilgotna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-28 °C (strefa 5 wg. USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, roślina okrywowa

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej