Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Pieris Little Heath

Pieris japonica 'Little Heath'

  • Dostępność: niedostępny

  • 13,50 zł

  • Netto: 12,50 zł
  • Cena w punktach: 337
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk.

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Zimozielony krzew o karłowym, zwartym pokroju. Po 10 latach osiąga ok. 0,5 - 0,6 m wysokości i podobną szerokość. Młode wiosenne przyrosty mają intensywnie różowy kolor, a następnie zmieniają barwę na zieloną z białym brzegiem. Kwiaty są białe, zebrane w wiechowate kwiatostany. Główną ozdobą krzewu są jego liście.

Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Podłoże powinno być kwaśne (tak jak w przypadku różaneczników i azalii), umiarkowanie wilgotne i próchniczne. Odmianę zaleca się sadzić w miejscu zacisznym i osłoniętym. Młode rośliny najlepiej okryć na zimę.

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom i niezwykle wybarwionym liściom świetnie sprawdzi się na wrzosowiskach, obok innych roślin wrzosowatych. Nadaje się również do uprawy w donicach i pojemnikach.  Do sadzenia pojedynczo jak i w grupach.

Nazwa łacińska Pieris japonica 'Little Heath'
Pokrój kulisty
Docelowa wysokość od 0,5 m do 1 m
Tempo wzrostu roślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igieł wielobarwne, pstre lub obrzeżone
Barwa kwiatów białe
Kwitnienie kwiecień - maj
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe podłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność -20 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie ogrody przydomowe, wrzosowiska, ogrody skalne, pojemniki, w grupach, rabaty

Napisz opinię

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej