Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja bukietowa Magical Sweet Summer PBR
Hortensja bukietowa Magical Sweet Summer PBRHortensja bukietowa Magical Sweet Summer PBRHortensja bukietowa Magical Sweet Summer PBRHortensja bukietowa Magical Sweet Summer PBRHortensja bukietowa Magical Sweet Summer PBRHortensja bukietowa Magical Sweet Summer PBR

Hortensja bukietowa Magical Sweet Summer PBR

Hydrangea paniculata 'Magical Sweet Summer' PBR

  • 32,00 zł

  • Netto: 29,63 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 32 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
50-80 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja bukietowa Magical Sweet Summer PBR
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo dekoracyjna odmiana hortensji bukietowej, przyciągająca wzrok swoimi wielkimi, zmieniającymi kolor kwiatostanami, dorastająca do 1,5 m wysokości. Kwitnie długo i obficie na pędach jednorocznych od lipca aż do jesieni. Kwiatostany wiechowate w rozmiarze XXL (długość kwiatu dochodząca nawet do 30 cm), zmieniające barwę od zielonobiałej, po śnieżno-białą, aż do pastelowo-różowej pod koniec kwitnienia. Kolor kwiatów może różnić się w zależności od rodzaju ekspozycji, klimatu i gleby. Kwiaty utrzymują się na sztywnych łodygach, dzięki czemu krzew nie wymaga podpierania.

Stanowisko i uprawa

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Wiosną każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do lepszego krzewienia i poprawia jej pokrój.

Hortensja bukietowa to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć równiez w półcieniu.

Nazwa łacińskaHydrangea paniculata 'Magical Sweet Summer' PBR
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość1,5 m
Docelowa szerokość1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówzielonkawe, białe, pastelowo-różówe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, kwiaty cięte, suche bukiety, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej