Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Konwalnik płaskopędowy Niger
Konwalnik płaskopędowy NigerKonwalnik płaskopędowy NigerKonwalnik płaskopędowy NigerKonwalnik płaskopędowy NigerKonwalnik płaskopędowy NigerKonwalnik płaskopędowy Niger

Konwalnik płaskopędowy Niger

Ophiopogon planiscapus 'Niger'

  • Dostępność: niedostępny
  • 14,00 zł

  • Netto: 12,96 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-25 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AOphiopogon
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Konwalnik płaskopędowy Niger
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ozdobna bylina kłączowa, tworząca niskie kępy, o wysokości ok. 40 cm. Wyglądem przypomina trawę, jednak trawą nie jest. Odmiana 'Niger' jest w Polsce wciąż mało znana, a wygląda bardzo efektownie za sprawą swoich ciemnofioletowych liści. Liście utrzymują swoją barwę przez cały rok, stanowią ozdobę przez cały sezon wegetacyjny. Roślina jest zimozielona, jednak w naszym klimacie liście mogą przemarzać. Dodatkowym walorem ozdobnym są drobne, fioletowo-białe kwiaty pojawiające się od lipca do września. Są dzwonkowate, zebrane w grona i roztaczają przyjemny zapach. Odmiana idealnie sprawdzi się jako roślina okrywowa, do tworzenia kontrastowych zestawień kolorystycznych, na rabaty, obwódki, w pojemniku na balkony i tarasy.

Stanowisko i uprawa

Konwalnik preferuje stanowiska słoneczne (wtedy najlepiej się wybarwia) lub półcieniste. Podłoże powinno być wilgotne i przepuszczalne, pH gleby od lekko kwaśnego do neutralnego. Na zimę wymagane jest okrycie, zwłaszcza w chłodniejszych rejonach kraju. W przypadku uprawy w donicy, przechowujemy go zimą w jasnym i chłodnym pomieszczeniu. Nawożenie wykonujemy 1-2 razy w sezonie, stosując nawóz organiczny lub mineralny ze zwiększoną ilością potasu. Bylinę możemy łatwo rozmnożyć przez podział kłączy.

Nazwa łacińskaOphiopogon planiscapus 'Niger'
Pokrójbylina, kępiasty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnofioletowe
Barwa kwiatówlila
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, roślina tolerancyjna w stosunku do pH
Mrozoodporność-21 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieroślina okrywowa, zestawienia kolorystyczne, nasadzenia rabatowe, obwódki, ogrody skalne, uprawa pojemnikowa

Napisz opinię