Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Konwalnik płaskopędowy Niger

Ophiopogon planiscapus 'Niger'


  • 14,00 zł

  • Netto: 12,96 zł
  • Cena w punktach: 375
  • Zaloguj się, aby otrzymać 13 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Ozdobna bylina kłączowa, tworząca niskie kępy, o wysokości ok. 40 cm. Wyglądem przypomina trawę, jednak trawą nie jest. Odmiana 'Niger' jest w Polsce wciąż mało znana, a wygląda bardzo efektownie za sprawą swoich ciemnofioletowych liści. Liście utrzymują swoją barwę przez cały rok, stanowią ozdobę przez cały sezon wegetacyjny. Roślina jest zimozielona, jednak w naszym klimacie liście mogą przemarzać. Dodatkowym walorem ozdobnym są drobne, fioletowo-białe kwiaty pojawiające się od lipca do września. Są dzwonkowate, zebrane w grona i roztaczają przyjemny zapach.

Konwalnik preferuje stanowiska słoneczne (wtedy najlepiej się wybarwia) lub półcieniste. Podłoże powinno być wilgotne i przepuszczalne, pH gleby od lekko kwaśnego do neutralnego. Na zimę wymagane jest okrycie, zwłaszcza w chłodniejszych rejonach kraju. W przypadku uprawy w donicy, przechowujemy go zimą w jasnym i chłodnym pomieszczeniu. Nawożenie wykonujemy 1-2 razy w sezonie, stosując nawóz organiczny lub mineralny ze zwiększoną ilością potasu. Bylinę możemy łatwo rozmnożyć przez podziął kłączy.

Odmiana idealnie sprawdzi się jako roślina okrywowa, do tworzenia kontrastowych zestawień kolorystycznych, na rabaty, obwódki, w pojemniku na balkony i tarasy.

Nazwa łacińska Ophiopogon planiscapus 'Niger'
Pokrój bylina, kępiasty
Docelowa wysokość od 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostu wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł ciemnofioletowe
Barwa kwiatów lila
Kwitnienie lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe podłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, roślina tolerancyjna w stosunku do pH
Mrozoodporność -21 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie roślina okrywowa, zestawienia kolorystyczne, nasadzenia rabatowe, obwódki, ogrody skalne, uprawa pojemnikowa

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej