Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Jałowiec chiński Stricta
  • Jałowiec chiński Stricta
  • Jałowiec chiński Stricta

Jałowiec chiński Stricta

Juniperus chinensis 'Stricta'

  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł
  • Cena w punktach: 324
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Wolno rosnąca odmiana jałowca chińskiego, o gęstym stożkowym pokroju i srebrzystych igłach. W wieku 10 lat dorasta do ok. 2 m wysokości. Pędy sztywne, wzniesione, gęsto pokryte niebiesko-zielonymi igłami. Są miękkie, ale kłujące. Zachowują swoją niebieskawą barwę przez cały rok, szczególnie ładnie wyglądają zimą obsypane śniegiem, na tle białego krajobrazu. Gęsto ułożone pędy i zwarty pokrój powodują, że roślina nie jest podatna na odkształcenia po obfitych opadach śniegu. Pokrój początkowo regularny stożkowy. Starsze, kilkunastoletnie egzemplarze przybierają pokrój bardziej kolumnowy.

Odmiana polecana na żywopłot, szpaler, jako mało wymagająca alternatywa dla tuji i cyprysików, do nasadzeń na glebach suchych i mało zasobnych. Dobrze wygląda również posadzony pojedynczo w ogrodach wrzosowiskowych i skalnych, ogrodach w stylu japońskim, a także na cmentarzach. Z racji na powolny wzrost może być z powodzeniem uprawiany w donicy.

Jałowiec chiński ma niskie wymagania glebowe. Preferuje stanowisko słoneczne, rośnie praktycznie na każdej ogrodowej glebie, nawet na tych suchych i mało zasobnych w składniki odżywcze. Jest odporny na mróz i może być sadzony na terenie całej Polski.

 

Nazwa łacińskaJuniperus chinensis 'Stricta'
Pokrójstożkowy
Docelowa wysokość2-3 m
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca
Kolor liści/igiełniebieskawe, szare, srebrzyste
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże piaszczyste, przeciętne ogrodowe, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćzimozielony
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, szpalery, nasadzenia grupowe, soliter

Napisz opinię

Produkty powiązane