Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Jałowiec chiński Variegated Kaizuka

Jałowiec chiński Variegated Kaizuka

Juniperus chinensis 'Variegated Kaizuka'

  • 17,00 zł

  • Netto: 15,74 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 17 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
10-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AJuniperus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Jałowiec chiński Variegated Kaizuka
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Odmiana jałowca chińskiego o nieregularnym pokroju i pędach z białymi przebarwieniami. Pokrój stożkowy z pędem przewodnim, z licznymi pędami szeroko rozłożonymi na boki, lub krzaczasty z wieloma pędami ułożonymi w różnych kierunkach. Po wielu latach uprawy może osiągać wysokość ok. 3 m. Igły barwy żywozielonej, łuskowate, grube, z licznymi kremowymi przebarwieniami, które nadają tej odmianie ciekawy wygląd.

Jałowiec ma niskie wymagania glebowe. Rośnie praktycznie na każdej ogrodowej glebie. Jest odporny na mróz i rzadko choruje. Preferuje stanowisko słoneczne, może rosnąć również w półcieniu.

Nazwa łacińskaJuniperus chinensis 'Variegated Kaizuka'
Pokrójkrzaczasty, nieregularny
Docelowa wysokość3 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone, kremowe
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże piaszczyste, przeciętne ogrodowe, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćzimozielony
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrodu w stylu orientalnym, kompozycje naturalistyczne, nasadzenia parkowe

Napisz opinię

Produkty powiązane